Aktualnościprzemek

Kolejna odsłona klubowego OFF Festival Katowice

Aktualnościprzemek

off-festiwal.jpg Kolejna odsłona klubowego OFF Festival Katowice

Merzbow, Zs, Kid 606 i Niwea to skład kolejnej edycji OFF Festival Katowice. Do obejrzenia 16 kwietnia w Kinie Capitol.

Wygląda na to, że poza kilkoma dniami w wakacje, OFF Festiwal jest z nami cały rok. To kolejna już odsłona klubowego wydania festiwalu. Tym razem udział wezmą:

Merzbow, czyli Masami Akita. To dla noise postać ważna, jak Bob Marley dla reggae. Japończyk, zainspirowany m.in. koncepcjami dadaistów i eksperymentami Franka Zappy, powołał do życia swój projekt w 1979 roku i od tamtego czasu nagrał ponad 200 albumów, na zawsze poszerzając granice muzycznej ekstremy. Kiedy nie zajmuje się muzyką, pisze o niej ? a także o sztuce awangardowej i kulturze postmodernistycznej.

Zs. “Nowojorski kwartet, na płytach hermetyczny, na żywo okazał się bardzo komunikatywny” – pisała prasa po ich występie na Festiwalu. Ich ostatni album, “New Slaves” to jedna z najlepszych rzeczy, jaką wydała w 2010 roku amerykańska okołorockowa awangarda. Dwie gitary elektryczne, saksofon tenorowy, perkusja, elektronika, które wchodzą w skład zespołu, nie dają się zaliczyc do żadnego konkretnego gatunku. Tego po prostu trzeba posłuchać.

Kid606 naprawdę nazywa się Miguel De Pedro. Jest wenezuelskim  didżejem i producentem, wychowanym w Kaliforni, a aktualnie mieszka w Berlinie. Znany jest miłośnikom Depeche Mode, czy Peaches, których piosenki remisował. Oryginalne połączenie hardkorowej elektroniki z bezlitosnym brzmieniem industrialnego metalu sprawiło, że Kid606 uważany jest za kontynuatora dzieła zniszczenia Atari Teenage Riot. Albo za mniej abstrakcyjne, za to bezczelnie brutalne wcielenie Autechre.

Niwea. Najgłośniejszy polski debiut minionego roku – wychwalany pod niebiosa lub wyszydzany, ale nikogo nie pozostawiający obojętnym. Niwea to duet, który tworzą Wojciech Bąkowski (nagrodzony niedawno Paszportem Polityki filmowiec-eksperymentator, ale także poeta i muzyk) oraz Dawid Szczęsny (znakomity producent, specjalizujący się w nowoczesnej, ambitnej elektronice). Ich występy to raczej bolesna psychodrama, niż koncerty z muzyką, co nie przeszkadza publiczności w reakcji, która łączy histerię z entuzjazmem.

Ceny biletów:
55 złotych w przedsprzedaży
65 zł. – w dniu koncertu
Do nabycia w sieci Ticketpro.

info: materiały organizatora.