Aktualnościprzemek

Kolejni artyści OFF Festival ujawnieni

Aktualnościprzemek

off-2011.jpg Twin Shadow, jeden z najlepszych debiutów minionego roku i Kode9, król dubstepu, to kolejni artyści, którzy wystąpią w sierpniu na OFF Festival 2011 Katowice.

Twin Shadow
George Lewis Jr. urodził się na Dominikanie, wychowywał na Florydzie, a muzyczne ostrogi zdobył w Nowym Jorku, pod czujnym okiem Chrisa Taylora z Grizzly Bear w roli producenta. Nie każdy ma to szczęście, że debiutuje w tak kultowej wytwórni jak 4AD, ale Twin Shadow i jego album “Forget” w pełni zasłużyli na takie wyróżnienie. Wbrew tytułowi płyty, jeśli raz usłyszało się te dźwięki, trudno o nich zapomnieć -  to jedyny w swoim rodzaju nowej fali lat 80. z współczesnym, eksperymentalnym indie-popem. Twin Shadow to jeden z najważniejszych debiutów ubiegłego roku, co do tego nie ma wątpliwości.

Kode9 & The Spaceape
Steve Goodman ma doktorat z filozofii, ale to nie interpretacja koncepcji wolności Hegla przyniosła mu międzynarodową sławę. Ten londyńczyk znany jest za sprawą swojej wytwórni Hyperdub, matecznika nowych klubowych brzmień oraz twórczości własnej, doskonałych remiksów i porywających setów, wykonywanych pod szyldem Kode9. Dubstep, jungle, drum and bass, 2-step, dancehall – żadna odmiana współczesnej muzyki tanecznej nie jest mu obca. Na OFF przybywa w towarzystwie swojego kompana Spaceape’a, którego głos doskonale dopełnia dzieła zniszczenia dokonywanego przez basy generowane przez Kode9.

Bilety można już nabyć w sieciach: Ticketpro, EventimTicketportal.

Przypominamy również, że już 16 kwietnia w katowickim kinie Capitol będzie miała miejsce kolejna edycja OFF Festival Club – wystąpią: Merzbow, Zs, Kid 606 i Niwea!
Bilety na OFF Festival Club (55 złotych w przedsprzedaży) do nabycia w sieci Ticketpro.

info: materiały prasowe organizatora