Aktualnościprzemek

Koncertowy wieczór w łódzkim Muzeum Bajki

Aktualnościprzemek

Koncertowy wieczór w łódzkim Muzeum Bajki

22 czerwca, po dobranocce, Muzeum Bajki w Łodzi zaprasza na niesamowite koncerty.

Chociaż pożegnania nie należą zwykle do szczególnie przyjemnych i napawających radością wydarzeń, to o którym zaraz opowiem, mogę jako takie polecić. 22 czerwca nastąpi oficjalne pożegananie z Muzeum Bajki w Łodzi. Ale proszę się nie martwić – Muzeum zostanie zamknięte jedynie na czas “remonentu” i powróci 5 października jako… Niech pozostanie to niespodzianką.

Zanim jednak rozstaniemy się z tą sympatyczną instytucją, osoby odpowiedzialne za całe zamieszanie chcą zaprosić łódzką (i nie tylko) publiczność na wyjątkowy koncert. Jednego wieczora na jednej scenie wystąpi aż czwórka niezwykłych artystów reprezentujących cztery różne style muzyczne. Początek muzycznych niespodzianek będzie miał miejsce o godzinie 20.00 i rozpocznie je występ Elektrycznego Węgorza. Występ, który artysta określił jako “nie-koncert”, a na który składać będzie się wykonanie na żywo utworów, które muzyk napisał do animacji tworzonych w studiu filmowym Se-ma-for oraz premierowe wykonanie specjalnie na tę okazję przygotowanego podkładu dźwiękowego pod odcinek przygód Wróbla Ćwirka. A na zakończenie wieczoru ekscentryczny… to jest Elektryczny muzyk przygotował bonus.

W międzyczasie scenę na dziedzińcu przed Muzeum Bajki opanują łódzkie zespoły Sjón oraz Wolfgang in a Truck oraz przedstawiciele krakowskiej sceny electro-indie – By Proxy. O ile Wolfgang in a Truck jest już dobrze znany szerszej publiczności, o tyle istniejący od niedawna Sjón dopiero przeciera koncertowe szlaki. Radzi sobie jednak wyjątkowo dobrze, o czym możecie się przekonać na licznych imprezach. Nie mogło ich zatem zabraknąć także w Muzeum Bajki. Chłopcy udowadniają, że worek ze świetnymi muzycznymi odkryciami z Łodzi nie zawiązał się jeszcze i wciaż wypadają z niego takie perełki.

Podobnie sprawa ma się z By Proxy. Ich wydana we wrześniu 2011 roku EP-ka została bardzo dobrze przyjęta, a muzyka określona mianem mieszanki electro, indie i rocka z przewagą tego pierwszego. Jak taki zestaw wypadnie na żywo będziecie mogli przekonać się już w piątek, tymczasem zachęcam do zapoznania się z utworami z “They Leave”.

Koncertowy wieczór w łódzkim Muzeum Bajki
By Proxy, Elektryczny Węgorz, Sjón, Wolfgang in a truck
22.06.2012 (piątek)
Łódź, Muzeum Bajki

wydarzenie na Facebooku

Sandra Kmieciak