Aktualnościprzemek

Konkurs dla młodych zespołów i nie tylko młodych…

Aktualnościprzemek

Konkurs dla młodych zespołów i nie tylko młodych…

Organizatorzy SpaceFest! ogłaszają konkurs dla młodych (i nie tylko) zespołów, w którym nagrodą jest występ na festiwalu (9-10 XII 2011) oraz wielośladowa rejestracja koncertu.

Warunkiem udziału w konkursie jest przesłanie na adres organizatora płyty CD/DVD z minimum 30 minutami repertuaru, nagranego w jakiejkolwiek formie: z koncertu, z próby, z kasety demo, płyty itp.

Uczestnikami Konkursu mogą być zespoły muzyczne z terenu Polski, nawiązujące swoją twórczością do gatunku shoegaze, spacerock, alternative, funkcjonujące na scenie muzycznej co najmniej od 6 miesięcy.

Dlaczego też “alternative”? Ponieważ istnieje sporo grup, które nie przykładają wagi do muzycznych przegródek, tworzą świetną muzykę, która zahacza o różne gatunki, porusza się w rejonach psychodelicznych, ale nie daje się jej łatwo zdefiniować czy sklasyfikować. Szkoda by było, gdyby nie przystąpili do konkursu.

Słowo “alternative” w regulaminie konkursu pełni także funkcję drogowskazu i zachęty dla osób, którym terminy “shoegaze” i “space-rock” nie są znane.SpaceFest!

Ladies and Gentlemen we are Floating in Space Festival
Festiwal i warsztaty muzyki shoegaze, space rock i alternative

GDAŃSK – CSW ŁAŹNIA / FABRYKA BATYCKI
WARSZTATY 6-8.12.2011 / KONCERTY 9-10.12.2011

Termin nadsyłania zgłoszeń: 30 października
www.spacefest.pl

Selekcja zostanie przeprowadzona na podstawie nagrań przesłanych do organizatorów, a wyniki konkursu ogłoszone 7.11.2011 na stronie internetowej. Organizatorzy festiwalu: Karol Schwarz i Anna Szynwelska /Stowarzyszenie Nasiono/.

źródło: materiały prasowe SpaceFest!