▶ Łąki Łan – “Biont”

Łąki Łan – “Biont”

Sekstet dodający kolorów polskiej muzyce.

Łąki Łan, czyli Poń Kolny, Bonk, Paprodziad, Mega Motyl, Jeżus Marian i Zając Cokictokloc już w styczniu tego roku zapowiedzieli swoje nowe wydawnictwo singlem “Biont”. Ciągle jednak czekamy na ich dalsze poczynania w sprawie czwartego albumu. Miał być sierpień, a płyty nadal nie widać. Ale to nic, bo zespół ciągle gra koncerty i bawi swoją lojalną publiczność, a także zdobywa nowych fanów. W tym roku możemy spodziewać się jeszcze 2 singli z teledyskami, ale na płytę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Ale jedno jest pewne – będzie moc!

Utwór “Biont” jest niejako drugą częścią kawałka “Lovelock”, który traktuje o umiłowaniu środowiska. “Biont” także wyraża swoją miłość do najmniejszych istot, które nas otaczają, bo wszyscy razem tworzymy jeden organizm. Co oprócz przesłania jest ciekawego w tej piosence? Dęciaki! Instrumentarium pojawiające się w kawałku imponuje i zachwyca. Podobno zespół wydał fortunę na nagranie owych dęciaków. Oby pojawiło się ich dużo w kolejnych utworach zespołu.

Grupa gra ze sobą już od 15 lat, ale ciągle potrafi wzbudzić ogromne emocje wśród koncertowej publiczności. Niektórzy dziwnie na nich patrzą, podchodzą z dystansem do ich muzyki, ale kiedy poczują tę energię na koncercie, nagle wszystko się zmienia. Jeśli już ktoś raz przyjdzie na ich przedstawienie, to będzie przychodził na każde, które odbywać się będzie w ich okolicy. A więc jeśli będziecie w okolicy Katowic 12 września, to zapraszamy na ich plenerowy, darmowy koncert organizowany z okazji 150-lecia miasta Katowic.

Więcej informacji o darmowych koncertach w Katowicach znajdziecie w naszym wpisie oraz na stronie Miasta Ogrodów, czyli Katowic.

Ewelina Malinowska