Aktualnościprzemek

Line-up Orange Warsaw Festival zamknięty (?)

Aktualnościprzemek

Line-up Orange Warsaw Festival zamknięty (?)

Czy to już koniec?

W oczekiwaniu na zamknięcie line-upu gdyńskiego Open’era, Alter Art ogłosił polską reprezentację tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival, którą organizuje w tym roku po raz pierwszy. Na warszawskim Służewcu pojawią się: Kaliber 44, Ten Typ Mes, Natalia Przybysz, Sorry Boys i Bovska. Wybór całkiem solidny – większość artystów znamy dobrze bądź nawet bardzo, ale patrząc po reakcjach internautów obawiam się, że Polacy na festiwale patrzą jedynie przez pryzmat wykonawców z zagranicy i ciężko będzie zadowolić ludzi takim doborem. Oczywiście, trzeba też spojrzeć prawdzie w oczy – ten festiwal jest mało “alternatywny” i strzela głównie do tej części odbiorców, którzy wybiorą się dla tych kilku artystów, których nazwiska będą napisane największymi literami na plakacie.

W związku z tą informacją pozostaje kilka pytań, na które wciaż nie mamy odpowiedzi. Czy warszawski festiwal naprawdę zamknie się jedynie w piętnastu wykonawcach na przekroju dwóch dni? Czy 349 polskich złotych za Lanę Del Rey i Skrillexa to nie przypadkiem zbyt wygórowana stawka? Pozostaje mieć nadzieję, że to jednak nie jest ostatnie słowo organizatorów i jeszcze się zaskoczymy? Jeśli jednak nie, wierzę i tak, że na imprezie pojawi się sporo ludzi. Wydaje mi się jednak, że o wiele mniej niż Alter Art może się spodziewać. Oby nie był to przysłowiowy gwóźdź do trumny.

EDIT: Zapytaliśmy Alter Art o komentarz w tej sprawie. Line-up warszawskiej imprezy jeszcze nie jest zamknięty i niedługo organizatorzy ogłoszą kolejnych artystów.

Kuba Serafin