Aktualnościprzemek

Loch Vostok i Leprous supportem Theriona na koncertach w Polsce

Aktualnościprzemek

therionnew3.jpg Loch Vostok i Leprous supportem Theriona na koncertach w Polsce

Therion, szwedzka grupa reprezentująca gatunek znany jako symfoniczny metal pojawi się w Polsce na dwóch koncertach w ramach europejskiej trasy obejmującej szesnaście krajów. Zespół obecnie promuje album “Sitra Ahra” wydany we wrześniu tego roku. Szaleństwo odbędzie się 28.11. w warszawskiej Stodole, dzień później “Bestia” zawita do krakowskiego Klubu Studio.

Przed Therion na scenie pojawią się dwie kapele – Loch VostokLeprous. Loch Vostok to progresywno-metalowy zespół ze Szwecji założony w 2001 na podwalinach nieistniejącej już formacji Mayadome. Najnowszy, trzeci krążek zespołu zatytułowany “Reveal No Secrets” ukazał się w 2009 roku. Leprous to progresywno-rockowy zespół z Norwegii a ich debiutancki album “Tall Poppy Syndrome” ukazał się również w 2009 roku. Muzykę zespołu nie jest łatwo jednoznacznie zdefiniować gdyż zawiera wpływy różnych gatunków, począwszy od progresywnego rocka, przez jazz na metalu skończywszy. Jest duża szansa, że przemówi ona zwłaszcza do fanów takich zespołów jak Opeth, Arcturus, Porcupine Tree, Van Der Graaf Generator lub Emperor.

Therion gościł w Polsce już kilkukrotnie (między innymi byli gwiazdą XX. edycji festiwalu Metalmania), a polska publiczność za każdym razem przyjmuje ich koncerty z olbrzymim entuzjazmem. Tym razem z pewnością będzie nie inaczej – zapraszamy do Krakowa i Warszawy!

28.11. – Kraków, Klub Studio
29.11 – Warszawa, Stodoła
Ceny biletów:
Kraków – 85/95(w dzień koncertu)
Warszawa – 90/100(w dzień koncertu)

źródło: materiały organizatora