Aktualnościprzemek

Mała Scena Bemowska na półmetku

Aktualnościprzemek

Mała Scena Bemowska na półmetku

Na koncerty w ramach tegorocznej Małej Sceny zapraszamy jeszcze do końca listopada.

Bemowskie Centrum Kultury już kolejny rok z rzędu jest świadkiem zmagań młodych artystów w ramach Małej Sceny Bemowskiej. W poprzedniej edycji udział wzięło piętnaście zespołów wykonujących różne gatunki muzyczne od metalu po ska. Dzięki występom na Małej Scenie wiele z nich mogło zagrać na największych estradach, w tym na koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jesteśmy właśnie prawie na półmetku kolejnej edycji Małej Sceny Bemowskiej, mamy już za sobą 3 koncerty w nowoczesnej sali koncertowej Bemowskiego Centrum Kultury Art.Bem. Wystąpiło 6 zespołów prezentujących głównie cięższe gatunki muzyczne, od klasycznego rocka finalistów poprzedniej edycji, Zeucide, do post-metalu debiutujących na dużej scenie Crows in the Cages. Znalazło się tez miejsce dla młodziutkiej Karoliny Jastrzębskiej, przebojowo wykonującej łagodne rockowe ballady, którym na skrzypcach akompaniował jej ojciec, Paweł Jastrzębski. Byliśmy też świadkami wielkiego poświęcenia, kiedy to wokalista zespołu Endless Quest zaśpiewał cały występ mimo schorowanego gardła. Na koniec ledwo mógł się pożegnać z publicznością, która i tak zachwycona koncertem domagała się bisów.

Sądząc po talencie dotychczasowych uczestników już możemy być pewni, że ci którzy wejdą do finału nie będą odbiegać poziomem od profesjonalnych zespołów z wieloletnim doświadczeniem. Zresztą to publiczność, będąca najlepszym sędzią ocenia, którzy wykonawcy znajdą się w wielkim finale w klubie Fabryka Kotłów. Jeśli ktoś nie jest jednak zdecydowany czy dany zespół zasługuje na jego poparcie, może się wesprzeć opinią Pawła Sito, założyciela m.in. Radiostacji i 4FunTV, będącego papierkiem lakmusowym naszego konkursu. Jego recenzje występów można przeczytać na naszej stronie oraz na naszym fejsbuku.

Przed nami druga połowa koncertów, na których usłyszymy zgoła inne klimaty muzyczne. Na najbliższej odsłonie 7. listopada pokaz umiejętności wokalnych dadzą grupa Icona, prezentująca gatunek rapcore oraz Too Mint, grająca coś wręcz przeciwnego – chillout/pop. W dalszych odsłonach czeka też występ dwudziestoosobowej orkiestry gitarowej oraz pokazy tańca. Z uwagi na ilość zgłoszeń zdecydowaliśmy się rozszerzyć konkurs o kolejny wieczór występów (28.11), a dobrych wrażeń artystycznych jak wiadomo nigdy za wiele.

Warto obejrzeć występy Małej Sceny Bemowskiej na żywo, by być świadkiem wschodzących gwiazd jeszcze zanim zachwycą się nimi masy. Macie Państwo wyjątkową możliwość wysłuchania dobrej muzyki w profesjonalnej oprawie koncertowej i to za darmo. Zapraszamy na koncerty w każdy poniedziałek listopada (oprócz 1.11) na godzinę 19:00 do Bemowskiego Centrum Kultury na ulicy Górczewskiej 201.

źródło: materiały prasowe organizatora