Mark Ronson – “Uptown Special”

Mark Ronson – “Uptown Special”
Sony Music/2015

Dobra płyta, ale od Marka Ronsona oczekiwalibyśmy czegoś ciekawszego.

Irytujące intro? Proszę bardzo. Stevie Wonder gra na harmonijce, a później słyszymy mocno boysbandowy chórek. Trochę nudnej bossanovy? Oczywiście, mamy ją w “Summer Breaking” z Kevinem Parkerem. Chcecie funku od Jamesa Browna? Zapewnia go Mystikal w “Feel Right”. A może coś a la The Supremes? Tutaj sprawdzi się “I Can’t Lose”. Coś mega nudnego? “Crack in the Pearl” przychodzi z odsieczą. Płytę zamyka jeszcze gorsze “Crack in the Pearl, Pt. II”.

No dobra, jest wtórnie. “Uptown Special” to ukłon w stronę lat 60., kiedy słuchano r&b, soulu i funku, ale mamy tu też trochę lat 80., elektroniki itp. Mark Ronson nic nowego nie wymyślił, ale czy tego albumu nie da się słuchać? Oczywiście, że się da. Ba, nawet będzie sprawiało nam to przyjemność, bo są to dźwięki dobrze znane, ograne wiele razy nie tylko przez samego Ronsona, ale i wielu innych muzyków. Wszystkie utwory są dopracowane i na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jestem ciekawa, jak prezentowałaby się jego muzyka bez gości. W końcu jest bardzo dobrym producentem, więc instrumentalne wersje (z dodatkowymi smaczkami) takich piosenek jak “Daffodils” czy też “Heavy and Rolling” powinny się obronić.

Mark Ronson nagrał dobrą płytę. Szkoda tylko, że nie jest na tyle odkrywcza, aby została zapamiętana na dłużej. Cóż, może właśnie tak miało być? Może miał być to tylko pewnego rodzaju hołd dla “tamtych czasów”? Jeśli jesteście fanami Motown, to zdecydowanie coś dla Was.

Ewelina Malinowska