Aktualnościprzemek

Michelberger Music – artystyczny miszmasz u zachodnich sąsiadów

Aktualnościprzemek

Michelberger Music – artystyczny miszmasz u zachodnich sąsiadów

W Berlinie 1 i 2 października po pięciu latach odbędzie się druga edycja muzycznego wydarzenia Michelberger Music.

Ponad osiemdziesięciu artystów (m. in. Damien Rice, Erlend Oye z Kings of Convenience, członkowie grup The National Bon Iver, pomysłodawca Take Away Shows Vincent Moon) spotka się na tydzień przed muzycznym happeningiem, aby kreatywnie spędzić ze sobą czas tworząc, nagrywając i przekraczając muzyczne granice. Efektami wspólnej pracy podzielą się później w słynnym studiu nagraniowym Funkhaus w Berlinie.

Warto zwrócić uwagę, że berliński event to przedsięwzięcie całkowicie non-profit. Zaproszeni twórcy nie pobierają wynagrodzenia za występy. Pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów są przeznaczone wyłącznie na pokrycie kosztów produkcji wydarzenia. Michelberger Music nie ma również żadnych sponsorów.

Pomysłodawcy spotkania przyznają, że nie mają konkretnej koncepcji typowej dla standardowego festiwalu. Na stronie internetowej nie znajdziemy nawet line-upu. Organizatorzy postanowili, że uczestnicy nie będą wiedzieć, kiedy i w której części Funkhausu występuje konkretny artysta. Dla samych muzyków będzie to okazja do pokazania, jak ewoluowali przez ostatnie lata.

Michelberger Music

1-2.10.2016
Funkhaus, Berlin
cena biletu dwudniowego: 80 euro

Pełna lista wykonawców dostępna jest na stronie http://michelbergermusic.com/.

Kamil Pawłowski