Aktualnościprzemek

Monotonix, sensacja OFF Festival 2009 znów w Polsce

Aktualnościprzemek

monotonix-na-off-festival-2009-credit-jacek-poremba.jpg Monotonix, sensacja OFF Festival 2009 znów w Polsce

Monotonix (IL) wraca do Polski na dwa koncerty w ramach kolejnej, tym razem dwudniowej edycji OFF Festival Club, na którą zaprasza mBank, Mecenas klubowych edycji OFF Festival.

Trio z Izraela zagra 17.12 w Warszawie i 18.12 w Katowicach, prezentując materiał z najnowszego krążka “Where Were You When It Happened” (Drag City, 2009), który momentami, jak pisze recenzent Pitchfork, hipnotyzuje i cieszy prawie tak samo jak występy grupy na żywo.

Show Monotonix był prawdziwą sensacją czwartej edycji najważniejszego festiwalu alternatywnego w Polsce, która odbyła się między 6-9 sierpnia w Mysłowicach. Dyrektor Artystyczny OFF Festival, Artur Rojek, zapowiadał miażdżące wrażenia, ale to, co uczestnicy festiwalu zobaczyli w piątek 7 sierpnia na scenie Miasta Muzyki przekraczało ich wyobrażenia, a z pewnością nie mieściło się w standardowym rozumieniu pojęcia “koncert”:

“Takiego widowiska nie widzieliśmy w Polsce chyba nigdy. Wokalista grupy całkowicie zawładnął publicznością, która od samiutkiego początku koncertu była mu całkowicie poddana. Nosiła go (na rękach, na plecach, na bębnie, na stołku), słuchała bezgranicznie (robiąc miejsce na kolejne popisy, siadając, krzycząc i machając rękami pod jego dyktando) czy wreszcie potulnie oddając posiadane przez siebie przedmioty (beret, peruki). Choć wielokrotnie obawialiśmy się o życie muzyków i co aktywniejszych członków publiki, z całą pewnością to jeden z najlepszych koncertów drugiego dnia Off Festivalu.” interia.pl

Spektakularny występ trio z Izraela był jednym z najbardziej komentowanych wydarzeń tegorocznej edycji OFF Festival. Wciąż pojawiają się w internecie relacje świadków tego dzikiego show, a przy nich pełne niedowierzania i żalu komentarze tych, których to ominęło. Tym ostatnim, nawiązując do tytułu najnowszej płyty Monotonix, chciałoby się powiedzieć: gdzie byliście, kiedy to się działo? Ale nic straconego. MONOTONIX wraca do Polski na OFF Festival Club!

Sensacja OFF Festival 2009, zespół MONOTONIX, wystąpi na dwóch koncertach w Polsce w ramach kolejnej, tym razem dwudniowej edycji OFF Festival Club:

17 grudnia
– Warszawa, Centralny Basen Artystyczny
18 grudnia – Katowice, klub Cogitatur

Bilety: 45 zł w przedsprzedaży, 55 zł w dniu koncertu – wkrótce w sprzedaży.

Komentarz Bartka Chacińskiego po koncercie na OFFie:

No i wreszcie Monotonix – ludzie, jak ja się cieszę, że na nich “zaszedłem” przypadkiem. No i cieszę się, że nie zostałem opluty ani obryzgany wydzieliną z nosa lidera, który tego wieczoru wszystkiego miał w nadmiarze – od energii i kompletnie wariackich pomysłów, aż po rzeczoną wydzielinę. To był koncert, w którym muzyka chwilami była najmniej ważną rzeczą, ale za to JAKI koncert. (…) W ogóle tego typu występy mają sens – w każdym z wymienionych przypadków. Bo są przeżyciami niemożliwymi do odtworzenia przy słuchaniu płyty, ani oglądaniu wyczynów poszczególnych wykonawców na YouTube. To trzeba nie tylko usłyszeć, ale zobaczyć i – w niektórych wypadkach (chodzi mi tu nie tylko o  wokalistę Monotonix, który jak głosi festiwalowa fama rzeczywiście pierdnął do mikrofonu) – poczuć.http://chacinski.wordpress.com/

źródło: materiały prasowe organizatora