Relacjeprzemek

Mrozu – Zew tour – pierwszy koncert

Relacjeprzemek

Mrozu – Zew tour
Wrocław/7.03.2017

Poniósł naturalny zew.


No dalej, przyznaj się. Niby nie znam, niby nie lubię, niby wstyd, niby nie mój styl, ale jakoś tak “Miliony monet” zna każdy i milion razy odtworzył na YouTube, gdy tylko nikt nie słyszał.

Dobra wiadomość: “Miliony monet” były 8 lat temu. Od tej pory Mrozu wydał trzy płyty i każda z nich z osobna zasługuje na uwagę. Aktualnie wyszła kolejna, “Zew”, nagrana u Marcina Borsa – guru polskich dźwięków i nagrań. Słychać na niej, że Mrozu przez te 8 lat sporo się nauczył i rozwinął. I wiesz co? To już nie jest guilty pleasure słuchać Mroza. To jest pure pleasure.

To jest pure danceable gig. Zabiegiem techniczno-rozgrzewkowym było rozpoczęcie koncertu od kawałków z poprzedniej płyty – “Rollercoaster” – bardzo energetycznej i bardzo tanecznej. “Jak nie my, to kto”, “nNic do stracenia”, “1000 m nad ziemią”… i rozgrzewkę mamy za sobą.

“Zew”, wydany 24 lutego, dla odmiany jest płytą bardziej emocjonalną, spokojniejszą. Są tu bardziej osobiste teksty, utwory koncepcyjne, które opisują dziką, momentami mroczną stronę ludzkiej natury, ale z drugiej strony jest też przy czym potańczyć.

Na koncercie znajdzie sie miejsce dla wszystkich: rodzin z dziećmi, ofiar mody bardziej zainteresowanych dobrym kadrem dla selfie, tych, którzy chcą się po prostu dobrze bawić i miłośników tanecznych dźwięków (Jose Torres w pierwszym rzędzie).

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z koncertu.

Tekst + foto: Maria Grudowska