Relacjeprzemek

Msza święta w Łykendzie

Relacjeprzemek

Msza święta w Łykendzie
30.11.2011/Wrocław

Sorry Boys we Wrocławiu.

Dawno nie miałam tak uduchowionych Andrzejek.

Jeśli ktoś tworzyłby ranking najczęściej słuchanych przeze mnie płyt w danym roku, pierwsza płyta warszawiaków z Sorry Boys z pewnością znalazła by się dość wysoko na tej liście. Zarówno w tym roku, jak i poprzednim. “Hard Working Classes” to jeden z niewielu albumów, który nie znudził mi się po tysiącach przesłuchań i z przyjemnością wracam do niego co 2-3 miesiące i zachwycam się, jakbym słuchała po raz pierwszy. Mogłabym chodzić na ich koncerty jak na mszę – co tydzień. Póki co, jak przykładny polski katolik – bywam dwa razy do roku.

Najnowsza trasa zespołu, zorganizowana pod szyldem “Face the Music” i sponsorowana przez znaną markę odzieżową, ściągnęła do małego wrocławskiego klubu sporo ludzi.

Klasycznie już dla tego zespołu, scenę i instrumenty na niej przyozdabiały białe światełka choinkowe, a lekka jedynie poświata i kolorowe światła nadawały tajemniczości scenie, doprowadzając równocześnie fotoreporterów do szewskiej pasji. Gwiazda wieczoru pojawiła się na scenie z lekkim opóźnieniem i od początku występu scena rozbrzmiała przestrzennymi gitarami. Całości dopełniła Iza, szalejąca w rytualnym tańcu.

Choć zespół zaprezentował przede wszystkim materiał z “Hard Working Classes”, a nowego materiału było jak na lekarstwo, bo jedna piosenka, publika i tak była zachwycona. Poza nowym utworem, “Morning Pray”, mogliśmy też usłyszeć interpretację “Help” The Beatles w wykonaniu Izy i przy jej… grze na gitarze! Pomimo pierwszego niepowodzenia, piosenka wypadła uroczo. O powodzeniu koncertu może świadczyć fakt, że zespół dwukrotnie wracał na scenę, powtarzał zagrane już piosenki, a publika i tak nie chciała puścić ich do domu.

Tekst + Foto: Maria Grudowska