Muzyczna Noc Muzeów – Mokro w Galerii Elektor

mokro.jpg Muzyczna Noc Muzeów – Mokro w Galerii Elektor

Już za tydzień (16 maja) w Warszawie Noc Muzeów. Dla tych, którym same galerie i muzea nie wystarczą, organizatorzy przygotowali także wiele muzycznych perełek. Wśród nich zespół Mokro, który wystąpi w Galerii Elektor towarzysząc wystawie malarstwa Magdy Dąbały. Zespół, który tworzy trzech młodych, przystojnych mężczyzn przyjedzie do stolicy z Lublina, żeby trochę pohałasować i pokazać jak to się robi w tamtych stronach…

Zespół powstał zaledwie pół roku temu, a już chce wypłynąć na szersze wody niż rodzimy Lublin. Tworzy go trzech… plastyków. Robert Miedziocha na basie oraz Arek Lemieszek na perkusji z wykształcenia są malarzami, natomiast gitarzysta Mateusz Borny zajmuje się architekturą krajobrazu. Nie dziwi zatem pociąg do galerii… Swoją muzykę określają dość abstrakcyjnie jako hałasowanie, które trudno jednoznacznie sklasyfikować. Właściwie można by wrzucić ją do worka z etykietką “indie” albo “alternatywa”, ale czy taki zabieg wniósłby do tematu jakiś konkret? Może odpowiednią szufladką, stworzoną specjalnie dla Mokro, byłaby ta z napisem “noisik”.

Koncert będzie pierwszym publicznym występem Mokro (nazwa robocza, skonstruowana na potrzeby koncertu), którzy do tej pory dopracowywali kawałki w zaciszu czterech ścian, ćwiczyli i uczyli się wspólnego grania. Bo chociaż Arek i Robert znają się jeszcze z bardzo, bardzo zamierzchłych czasów to zaczęli razem nieśmiało grywać dopiero po studiach, następnie ich muzyczne drogi na krótko rozeszły się, aby ponownie zejść się w ramach grupy Suicide Hotline, gdzie gitarzystą był Mateusz. Po pewnym czasie od zespołu odszedł wokalista i okazało się to punktem zwrotnym dla Mokro, którzy rozpoczęli pracę nad własnymi, nowymi kawałkami. Skromny efekt tej pracy będziemy mogli usłyszeć 16 maja w Galerii Elektor. Serdecznie polecam i dodam tylko, że niecodziennie można usłyszeć jak gra się na zepsutym syntezatorze Mooga!

Koncert zespołu Mokro
16 maja 2009, Galeria Elektor, ul. Elektoralna 12, Warszawa
godzina 21:30

Sandra Kmieciak