Relacjeprzemek

Nagrody SuperHIRO rozdane

Relacjeprzemek

superhiro.jpg Nagrody SuperHIRO rozdane.

Wiemy już, kto wg magazynu HIRO Free zasługuje na tytuł Superbohatera.

W piątek, w warszawskim klubie Palladium, odbyła się gala wręczenia nagród SuperHIRO 2010 przyznawanych przez magazyn HIRO Free. Redakcja wybrała zwycięzców w kilku kategoriach, zgodnych z tematyką pisma, m.in. muzyka, film, wydarzenie. Ale po kolei. Całość rozpoczęła się występem młodego polskiego zespołu Miss Polski. Gdy weszłam na salę, w pierwszej chwili pomyślałam, że panowie mają jeszcze jakąś ostatnią próbę, bo pod sceną (albo raczej pod ścianą) stało tylko parę osób, a wrażenie zupełnej pustki potęgowała jeszcze przestronność Palladium. Szybko jednak zorientowałam się, że to już trwa koncert, a ta garstka ludzi to cała publiczność. Jeśli chodzi o wrażenia muzyczne, muszę przyznać, że chociaż debiutancki album grupy “Fitness” zupełnie do mnie nie trafia, to na żywo zespół wypada całkiem dobrze. Kompozycje nabierają tempa i mocy, jest zdecydowanie więcej gitarowego brzmienia, a przy tym nie brakuje też momentów, w których silniej na pierwszym planie zaznaczała się elektronika, jak chociażby w “Topless” czy “Specjalistach w nocy”. Siły nabrał również głos wokalisty, Romana Szczepanka, dużo wyraźniejszy niż na płycie, nie denerwowała już ta nieco nienaturalna delikatność. I chociaż taka muzyka to nie moja bajka, a płyta nadal mnie nie przekonuje, to koncertowo zespół naprawdę daje radę.

Po nieco przydługiej przerwie nadszedł czas na właściwą część wieczoru, czyli wręczanie nagród. Na scenie panowała ogólna atmosfera luzu, nie zabrakło żenujących żartów prowadzącego, a po odbiór nagrody stawili się niemal wszyscy zwycięzcy. W kategorii Wydarzenie statuetkę zgarnął, jak najbardziej zasłużenie, OFF Festival (minus – Artur Rojek nie mógł stawić się osobiście, plus – ponoć dlatego, że zajęty jest pracą nad nowym albumem). SuperHIRO za Film trafił w ręce Jacka Borcucha, znanego m.in. z wyreżyserowania “Wszystko, co kocham”. Nagroda dla najbardziej obiecującego debiutanta, czyli SuperHIRO Przyszłości powędrowała do Krzysztofa Kwiatkowskiego, młodego, ale zdolnego aktora. W kolejnych kategoriach zwyciężyli: Moda – Mysikrólik, Komiks/ Książka – Michał “Śledziu” Śledziński, Muzyka – Monika Brodka. Niezbyt chlubna statuetka dla Antybohatera roku przypadła osobie, w przypadku której prawdopodobieństwo pojawienia się na gali było największe, czyli Marii Peszek. Mimo to, artystka nie przyszła. Na koniec przypadło wręczenie najważniejszej nagrody wieczoru, czyli SuperHIRO dla Bohatera roku. Zwycięzcą został Tomo Żyżyk, odpowiedzialny za cykl imprez pod szyldem Don’t Panic! We’re From Poland i promowanie młodej polskiej muzyki. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Gdy rozdanie nagród dobiegło końca, przyszła pora na koncert gwiazdy wieczoru, czyli francuskiej grupy Jamaica. Tym razem publiczności było dużo więcej, ale tylko do pewnego momentu. A szkoda, bo zespół grając naprawdę dużo z siebie dawał i dobrze im to wychodziło. Panowie zagrali cały materiał ze swojej debiutanckiej płyty “No Problem”. Zaczęli od “Cross The Fader”, które od razu poderwało kilka osób do tańca. To akurat można przyznać zespołowi bez przeszkód – przy ich utworach nie da się stać zupełnie bez ruchu, człowiek po chwili po prostu łapie się na tym, że któraś kończyna coraz mocniej podryguje mu w takt muzyki. Po “Secrets” ze sceny padło pytanie: “Are You Ready For The Love Song?”. Mylił się jednak ten, kto pomyślał, że przyszła kolej na jakąś smętną balladę. Wręcz przeciwnie, panowie zagrali “Jericho”, które co prawda zaczyna się nieco spokojniej, ale tylko po to, żeby za chwilę uderzyć swoją pozytywną energią. W “Short And Enterteining” można było usłyszeć mocniejsze brzmienie gitar, ale i tak najlepiej wypadła końcówka. W czasie “When Do You Wanna Stop Working” wokalista pokazał, że na leżąco też potrafi grać i przy okazji robić niezły hałas. Na koniec Antoine pożyczył na chwilę swoją gitarę jednej z dziewczyn tańczących pod sceną. Poza topniejącą z każdą minutą publiką, ten koncert mogę uznać jako drugi całkiem udany tego wieczoru.

Anna Wojciechowska