Aktualnościprzemek

Napszykłat koncertuje

Aktualnościprzemek

Napszykłat koncertuje

Napszyklat wystąpi niebawem na kilku ważnych zagranicznych festiwalach!

Grupa pojawi się na scenach New York Unsound Festival, St. Petersburg SkiF Festival, Primavera Sound.

Oprócz tego Panowie zagrają kilka koncertów w Polsce:

13.04.2012 Kraków – RE
15.04.2012 Sanok – Pani K.
22.04.2012 New York Unsound Festival
19.05.2012 St. Petersburg SkiF Festival
01.06.2012 Barcelona Primavera Sound
09.06.2012 Łódź

Ostatni album Napszyklat – “Kultur Shock” ukazał się w czerwcu 2011 nakładem Qulturap. Pisano o nim m.in. tak:

“Są na tym świecie zespoły, które już za sam pomysł na siebie powinny być lubione i Napszykłat to bez wątpienia jeden z nich. Uparcie realizujący swoją wizję dziwnego około hip-hopu barwionego elektroniką, twardo bronią tytułu najbardziej pokręconego zespołu w kraju.”
Łukasz Halicki

“Jest (…) w utworach Napszykłat to samo napięcie, ta sama szorstkość i ten sam mrok, które tak zachwycają w twórczości Amerykanów [Dalek]. Jest duszna elektronika, perwersyjnie intrygująca transowość i czająca się za rogiem niepewność. A co najważniejsze, muzykom nie brak wyobraźni, dzięki której nawet stukot, czy pisk, same w sobie nieznośne, zamieniają się jak za dotknięciem magicznej różdżki, w bity pomysłowe, a jednocześnie odległe od efekciarstwa – może to i muzyka z blokowisk, ale na pewno nie dla dresiarzy. Choć jest w niej, mimo wszystko, coś swojskiego. (…) “Kultur Shock” to płyta trudna, wymagająca, ale wybitna.”
Łukasz Wawro, T-Mobile Music

“Kultur Shock” jest bardzo dobrą płytą nie dlatego, że w jej nagrywaniu pomogli Poznaniakom goście zza granicy. To album, będący wyrazem artystycznego credo zespołu, który przez lata się rozwijał i zaprezentował słuchaczom swoją dziwaczną, jednakże bardzo absorbującą muzyczną wizję. Dowodem na to, że Napszyklat to zdolni muzycy są otwierające krążek kawałki: “Widok” i “Miejsce”, będące jak mocne ciosy bokserskie prosto między oczy słuchaczy. Jednak nie warto słuchać tylko pojedynczych utworów z tej płyty. “Kultur Shock” to zwarta i przemyślana całość, którą trzeba wysłuchać od początku do końca, ponieważ zbyt wiele ciekawych rzeczy się tu dzieje.”
Augustc

źródło: materiały prasowe