Natu – “Maybe”

Natu – “Maybe”

Przedsmak płyty z piosenkami Janis Joplin w interpretacji Natalii Przybysz.

NatuSingiel z nadchodzącego albumu artystki, poświęconego pamięci legendarnej Janis Joplin: “Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin”.

O swoim projekcie mówi: Blues to muzyka, która jest pomostem pomiędzy niedolą – smutkiem a drugą stroną, czyli szczęściem. Blues jest siłą, jaką czujemy dźwigając się i  odbijając od dna. Wierzę, że wciąż wielu z nas to hipisi. Myślę, że ten projekt to dobre lekarstwo na dzisiejsze kryzysowe czasy. Potrzebujemy czegoś mocnego i prawdziwego, czegoś, co już raz wywołało rewolucję.

Słuchając ciepłego głosu Natu, może nasunąć się refleksja, że chociaż wehikuł czasu nie istnieje i jak śpiewał Rysiek Riedel: To już minęło, ten klimat, ten luz. Wspaniali ludzie nie powrócą, Nie powrócą już! – to dzięki Natalii Przybysz możemy poczuć ducha przeszłości i specyficzny klimat tamtych czasów, okresu, w którym żyła jedna z najważniejszych postaci w historii muzyki.

Artystka odkurza epokę flower power i biorąc na warsztat kawałki Janis Joplin, serwuje dawkę niezapomnianych wrażeń. Utwór “Maybe” to przedsmak czegoś wyjątkowego…

Oficjalna data premiery krążka to 6 maja 2013.

Aneta Wieczorek