Aktualnościprzemek

Nie będzie “Szczecin Rock Festival” w 2010 roku

Aktualnościprzemek

inspiracje.gif Nie będzie “Szczecin Rock Festival” w 2010 roku

Przepis na kulturę w Szczecinie: było, nie ma i…

Zgodnie z decyzją większości radnych, komisji odpowiedzialnej za kulturę i edukację, w 2010 roku nie odbędzie się druga edycja “Szczecin Rock Festival”. W interesujący sposób podziękowano “Esce Rock” za współpracę. Jednakże bez obaw – firma “Era” wspomoże miasto w zorganizowaniu jednego koncertu. Obiecana została “światowa gwiazda”. Może Scorpions, Jonas Brothers albo Katy Perry?

Komisja postanowiła przeznaczyć część “festiwalowych funduszy” na inne wydarzenia kulturalne np. kwotę 300 000 złotych otrzyma interdyscyplinarny festiwal inSPIRACJE. Organizatorzy już wcześniej znaleźli dzięki własnemu uporowi znacznie większe środki. Zastrzyk finansowy nie jest jednak mały, co zaznacza radny Paweł Bartnik “300 tysięcy przestrzelić w budżecie to jest straszne. Gdybyście się nie bronili jakością, to w życiu nie podniósłbym za tym ręki“. Przestrzelenie kilku milionów za zerwanie umów z zagranicznymi inwestorami przeraża raczej bardziej, nie wspominając o sprawie stoczni itp. Z drugiej strony: po co komu kultura?

inSPIRACJE już niedługo (18-21.03). W ciągu tych dni odbędą się wernisaże, spotkania autorskie z wieloma artystami, a także koncerty. 19 marca w specjalnym pawilonie wystąpią Bartek Szczęsny, Kamp!, Skinny Patrini, Żaklina oraz Chris da Break. Wstęp darmowy, podobnie jak na znaczną część wydarzeń związanych z festiwalem. Pełen program jest dostępny tutaj.

Łukasz Stasiełowicz