Aktualnościprzemek

Nieoczywista muzyka

Aktualnościprzemek

verge-premiera.jpg Nieoczywista muzyka

Muzyczna ilustracja zbrodni opowiedziana przez samego sprawcę, czyli o premierze albumu “Verge”, którego Uwolnij Muzykę! jest oficjalnym patronem medialnym.

“Verge” to drugi album Maćka Kujawskiego aka CO. Pierwszy – “!COMOC” (2004 Mik.Musik) spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem, zarówno krytki (m.in. w brytyjskim The Wire), jak i odbiorców. Pojawiły się opinie, że jest to prawdziwa, a nawet doskonała alternatywa dla zwyklego hip hopu. Następnie powstały dwa wydawnictwa w formie albumów mp3 – “VOCVOCVOC” oraz “King’s Meal”. W międzyczasie CO wraz z Piotrkiem Połozem aka Deuce założyli zespół Cobula o punkowo-klubowo fristajlowym zacięciu, oprócz tego CO jako Sergio Oo Aaaa rozgrzał nie jeden polski parkiet swoimi setami, łączącymi klasyki hip hopu z mocną i szybką muzyką klubową.

2009 rok to powrót CO do deformowania hip hopu, czego efektem będzie wydany nakładem Qulturap album “Verge” – premiera 14 września. Sam autor mówi, że wszystkie teksty oparte są na faktach, na prawdziwych przeżyciach i emocjach. Album “Verge” jest historią, która miała miejsce w trakcie nagrywania pierwszej wersji płyty. “Opowiedzenie o tym stało się dla mnie obowiązkiem. Tu nawet nie chodzi o bycie szczerym, ale o wyrzucenie, pozbycie się tej dręczącej historii… chociaż w małej części” – mówi CO. “Verge” jest spójną całością, jest muzyczną ilustracją zbrodni, opowiadanej przez samego sprawcę. Początek płyty to narastające z utworu na utwór napięcie, wywołane strachem, wyrzutami sumienia z powodu pragnienia czegoś strasznego i niedozwolonego, ale to tylko chwila słabości…zaraz po tym pojawia się fascynacja kobietą, ekstaza nią, jej ciałem, wszechogarniająca potrzeba posiadania…pragnienie poznania jej prawdziwego smaku. Bohater nie potrafi się powstrzymać..i…dokonuje zbrodni…ćwiartuje..wekuje…tkwi w wewnętrznym chaosie, amoku..nie ma kontroli nad sobą, nad swoim ciałem, umysłem…zaczyna przygotowania do uczty, a potem jest już sam posiłek…szaleńcze obżarstwo…ekstaza wywołana bliskością ciała…zostaje sam tłuszcz…kiedy świadomość wraca nachodzi go panika…ale to już koniec..nic nie zostało.

Tracklista:
1.Jar
2.Verge
3.Fear
4.Conscience
5.Glass (feat. 8 rolek)
6.O
7.Hell low
8.Dance in the pot
9.Flavouring
10.Dish
11.Fat
12.Emptiness
13.Vinegar
14.Raw

źródło: materiały prasowe Rockers Publishing