Nowa płyta Danny’ego Bowa

danny bowNowa płyta Danny’ego Bowa

Nowość w katalogu Export Label.

Kilka dni temu w katalogu Export Label ukazała się nowa płyta Danny’ego Bowa, utrzymana w klimatach instrumentalnego hip-hopu i trip-hopu. Materiał można pobrać za darmo tutaj.

“Unspeakable” to druga płyta w dorobku Danny’ego Bowa, niezależnego muzyka pochodzącego z Krakowa. Jego najnowszy materiał jest przedłużeniem i kontynuacją drogi zapoczątkowanej w 2010 roku, kiedy ukazała się płyta “Frozen Memories”. Wówczas był to pierwszy krążek pod nowym pseudonimem, ze zmienionym podejściem do komponowania i tworzenia własnej muzyki. Dzisiejszy materiał zatytułowany “Unspeakable” z jednej strony jest właśnie potwierdzeniem obranej ścieżki twórczej, a z drugiej zagłębieniem, rozwinięciem i silniejszym ukorzenieniem swych pomysłów i rozwiązań. Materiał od początku do końca stanowi instrumentalną całość, z kilkoma kawałkami wzbogaconymi o wokalne sample i dialogi, a motyw przewodni, którym jest brzmienie i obecność pianina stała się już elementem charakterystycznym dla produkcji Danny’ego Bowa.

Danny Bow, postać znana wcześniej jako Enbe, obecny jest na muzycznej scenie od kilku lat. Doskonale przyjęty ostatni album krakowianina “Theory of Jazz” (wydany w 2007 roku przez 16wersów) do dzisiaj ma grono stałych i wiernych słuchaczy. Po dłuższej nieobecności artysta powraca ze zmienionym profilem. Ukrywając się pod nowym pseudonimem, podejmuje muzyczne tematy, które do tej pory nie były obecne w jego poszukiwaniach. Efektem tej zmiany jest album “Frozem Memories”, który ukazał się w 2010 roku w katalogu Export Label. Natomiast najnowszy materiał zatytułowany “Unspeakable” jest potwierdzeniem i kontynuacją obranej ścieżki twórczej.

źródło: materiały prasowe