Relacjeprzemek

Nowa świecka tradycja

Relacjeprzemek

immanuel-konkurs.jpg Nowa świecka tradycja

Czwarty rok z rzędu Szwedzi z Immanu El przyjeżdżają do Polski. W Warszawie grali w nieodżałowanej Jadłodajni Filozoficznej, a po jej pożarze w praskiej Hydrozagadce. I właśnie tam wybrałem się na ich tegoroczny koncert.

To był mój trzeci koncert Immanu El. Widziałem ich pierwszy i drugi występ na Dobrej. Za pierwszym razem wydawali się trochę przestraszeni, jakby europejska trasa trochę ich przerastała. Za drugim byli już pewniejsi, piosenki zabrzmiały lepiej, choć pojawiły się problemy techniczne. W zeszłym roku, niestety nie byłem w Hydrozagadce, ale słyszałem same dobre opinie. Dlatego teraz miało być najlepiej.

Zaczęli od “Under Your Wings I’ll Hide”, mojej ulubionej ich piosenki. Potem sięgali równie często do “Moen”, swojego drugiego albumu, jak i debiutu. Tak, jak w 2009 roku, gdy grali jeszcze nienazwane utwory, które trafiły na “Moen”, tak teraz usłyszeliśmy dwa utwory z nadchodzącej płyty, która ma ukazać się w październiku. Pełne ich wersje, czyli uzupełnione o teksty i z tytułami usłyszymy pewnie za rok.

Chłopaki zagrali niewiele ponad godzinę i dwa bisy (podobno wyjątkowo). Wszystko razem trwało na tyle krótko, a sam koncert był na tyle przyjemny, by nie dało się pomyśleć, że to naprawdę nie jest taki genialny zespół. Widzimy się za rok. W końcu to nowa świecka tradycja.

Michał Wieczorek