Aktualnościprzemek

Nowe informacje z obozu Muse

Aktualnościprzemek

Nowe informacje z obozu Muse

Trochę nowości o “Drones”.

Po niedawnej premierze singla “Dead Inside”, byłem co najmniej zniesmaczony miałkością tego numeru, ale wciąż wierzyłem, że los może się jeszcze odwróci, w końcu do 8 czerwca jeszcze trochę czasu. I tu niespodzianek kilka.

Pierwszą ciekawą rzeczą było Psycho UK Tour – czyli mała, sześciomiejscowa trasa, podczas której fani mogli usłyszeć nie tylko pierwszy znany utwór z nowego albumu, “Psycho”, ale także masę niesłyszanych od dawna numerów, jak “Uno”, “Muscle Museum” czy “Assassin”. Na koniec każdego z tych koncertów, usłyszeć można było zupełnie nowy utwór Muse zatytułowany “Reapers”. Silnie kojarzący się z latami 80-tymi, napakowany ego Prince’a i tappingowanymi solówkami, daje zupełnie nową nadzieję na to, że Drones będzie miał swoje mocne strony.

Dodatkowo, niedawno pojawił się wyciek fragmentu making of, który będzie dołączony do DVD nowego albumu, w którym słyszymy porcje utworów “The Globalist” i “Defector”. Pierwszy z nich to szeroko zapowiadany “10-minutowy prog-rockowy koszmarek”, jak ładnie określił go wokalista grupy, Matt Bellamy, dla radia BBC1 zaraz po premierze “Dead Inside”. Długość oraz podobna tematyka sprawiła, że mówi się o nim, jako o sequelu jednego z najbardziej rozbudowanych utworów Muse, “Citizen Erased” z albumu Origin of Symmetry z 2001 roku. Długie partie klawiszowe, świetna praca sekcji rytmicznej i orkiestracje nie świadczą może o tym, że zespół zszedł z tonu i skupił się na tej rockowej stronie, o której tak głośno mówili, aczkolwiek jest to bardzo interesujące podejście. Za bardzo kojarzy mi się z najgorszym albumem grupy, The Resistance, ale pozostaje mieć nadzieję, że studyjna wersja rozwieje wszystkie wątpliwości. “Defector” – drugi z zasłyszanych utworów – to już inna para kaloszy. Głośny riff i niebywale dobra solówka – to już bardziej brzmi jak słowa zespołu z Teignmouth.

Pod tym linkiem całość jeszcze do obejrzenia TU, filmy usuwane są na bieżąco.

Ostatnia ważna rzecz: ponoć “Dead Inside” to jedyny utwór elektroniczny na Drones. Całe szczęście.

Kuba Serafin