Aktualnościprzemek

Nowe kasety Kaseciarza

Aktualnościprzemek

Nowe kasety Kaseciarza

Będzie agresywnie?


Jesienią pojawi się drugie wydawnictwo krakowskiego zespołu Kaseciarz. Trio w składzie: Maciej Nowacki, Łukasz Cegiełka i Piotr Lewicki,  pracowało nad materiałem przez osiem miesięcy: - Pisanie utworów zaczęło się zimą 2012/2013 podczas feriowego wyjazdu zespołu, kiedy zamknęliśmy się w domu na odludziu zasypanym śniegiem.

Album zatytułowany “Motorcycle Rock and Roll” promowany jest utworem “Dance”. Muzycy zapowiadają: Nie wiemy nawet czy to już dalej jest surf. Jeśli tak, to raczej nazwalibyśmy to dark surfem albo coś w tym stylu. Całość też jest bardziej przestrzenna i bardziej agresywna. Największa różnica wynika również z faktu, że ten album jest robiony przez zespół – trójkę ludzi, power trio, więc w nowych kompozycjach czuć więcej powietrza. Każdy wniósł tutaj coś od siebie.

Czy końcowy efekt zadowoli fanów i sprosta ich oczekiwaniom? Przekonamy się niebawem, bo już w drugiej połowie października. Warto dodać, że materiał ukaże się nie w wersji standardowej płyty, tylko na limitowanej kasecie magnetofonowej.

Aneta Wieczorek