Nowy album Manic Street Preachers będzie ocenzurowany

msp.jpg Nowy album Manic Street Preachers będzie ocenzurowany

Jak podają brytyjskie media, okładka albumu “Journal For Plague Lovers”, zespołu Manic Street Preachers, zostanie ocenzurowana. Wszystko przez kontrowersje wokół… krwi.

Według przedstawicieli brytyjskich supermarketów (m.in. Tesco i Sainsbury’s) okładka może urazić klientów. Muzycy wykorzystali w niej obraz Jenny Saville pt. “Stare”, który przedstawia chłopca z czerwonym znamieniem na twarzy. Jednak właściciele sklepów uważają, że jest to krew, która może bardzo negatywnie wpłynąć na klientów.

- Ich decyzja jest bardzo dziwna, to dzieło sztuki autorstwa Jenny Saville – powiedział w rozmowie z BBC6Music James Dean Bradfield, wokalista grupy. – W jej pracach jest dużo czerwieni i brązów. Ludzie doszukują się w tej okładce prowokacji, natomiast my uznaliśmy po prostu, że to piękny obraz. Na okładkach magazynów i płyt w supermarketach mogą być piękne pośladki i pistolety, ale ludzie wariują jak pokaże im się sztukę – dodaje muzyk.

Dzisiaj, w poniedziałek 18 maja nowy album grupy został zaprezentowany światu (na MySpace do posłuchania kilka utworów). Niestety w wyżej wymienionych supermarketach (a także chociażby w Asda i Morrison’s) płyty zapakowane będą w koperty.

Patryk Siedliński