Aktualnościprzemek

Olivier Heim w trasie

Aktualnościprzemek

Olivier Heim w trasie

Znany z Tres.B holenderski muzyk promuje solową płytę!

Olivier jest Holendrem, który urodził się w USA, a wychował w Luksemburgu.

Artysta jest laureatem prestiżowych nagród (Frydery, Paszport Polityki, Ale Sztuka), pojawił się miedzy innymi na Primavera Sound Festival 2014 (gdzie został okrzyknięty objawieniem przez znaczący muzyczny portal Mindies),  OFF Festival 2014 i Reeperbahn Festival 2014.

Jesienią 2014 roku miała miejsce premiera długo oczekiwanej, solowej płyty Oliviera “A Different Life”. Na albumie znalazło się 9 autorskich kompozycji, a wśród nich singiel “Ocean”, do którego teledysk ukazał się w październiku. Wszystkie utwory zostały nagrane, zmiksowane i wyprodukowane przez Michała Kupicza. Za mastering odpowiada nominowany do nagrody Grammy Joe Lambert, który współpracował z takimi gwiazdami jak Toro y Moi, Deerhunter, The National.

Album jest podsumowaniem twórczego i pracowitego czasu po zawieszeniu działalności Tres.b, a także wszystkich zmian, jakie zaszły w życiu artysty.

Połączenie elektrycznych gitar z przestrzennym brzmieniem instrumentów klawiszowych i eterycznym wokalem, to nowy kierunek na muzycznej drodze Oliviera.

Olivier Heim – trasa koncertowa

27.02 – Gdańsk - Teatr Szekspirowski

7.03 – Warszawa - Palladium (Przed Melą Koteluk)

10.03 – Wrocław - Stary Klasztor

11.03- Poznań - Ptapty

Źródło: materiały prasowe