▶ Omar Rodriguez-Lopez – “Pineapple Face, Not Even Toad Loves You”

Omar Rodriguez-Lopez – “Pineapple Face, Not Even Toad Loves You”

Znajome dreszcze.

Gitarzysta znany m.in. z takich grup jak The Mars Volta czy At The Drive-In kontynuuje właśnie swoją wędrówkę po swoich archiwach. Jakiś czas temu ogłosił, że do końca roku wyda dwanaście solowych albumów w dwutygodniowych odstępach. Aktualnie jest na numerze trzecim – “Blind Worms, Pious Swine”, ale w międzyczasie muzyk postanowił się podzielić kolejnym klipem z poprzednich płyt.

“Pineapple Face” oraz “Not Even Toad Loves You” to dwa pierwsze utwory z pierwszego albumu z serii – “Sworn Virgins”. Na albumie należy słuchać ich razem, bo stanowią jedną całość, dlatego nie dziwi fakt, że klip zawiera oba indeksy. Czarno-biała stylistyka gryzie się z szalonymi animacjami, za które odpowiada polski grafik, Maciej Chodziński. Oprócz samego Omara na klipie pojawia się Deantoni Parks – były perkusista The Mars Volta, który grał na perkusji na “Sworn Virgins”. Dajcie się ponieść.

Tak przy okazji, warto czekać na następne płyty z serii. Najważniejszym może okazać się kolejny – “Aranas en La Sombra“, ponieważ zawierać będzie najstarsze kompozycje pochodzące z 2001 i 2002 roku. Na płycie zagrali także pierwsi członkowie The Mars Volta – Eva Gardner, Jon Theodore i nieżyjący już Isaiah “Ikey” Owens. Dodatkowo, gościnnie udzielił się John Frusciante.

Kuba Serafin