Aktualnościprzemek

Open’erowa lista gości wydłuża się o kolejne osobistości

Aktualnościprzemek

thestreets.jpg Open’erowa lista gości wydłuża się o kolejne osobistości

Pulp, The Streets, The Wombats i Paolo Nutini to kolejni ogłoszeni artyści na 10-tą edycję Heineken Open’er Festival.

Pulp, czyli dowodzona przez Jarvisa Cockera naczelna brit popowa kapela Wysp Brytyjskich. Pulp wypracował sobie ważne miejsce na brytyjskiej scenie muzycznej jako zespół, który z dystansem do siebie i świata żongluje konwencjami, stylami i tematami, krytycznie oceniając otaczającą rzeczywistość. Coś, co w pierwszym momencie mogło wydawać się przystępną muzyką pop, tak naprawdę było przemyślaną i świetnie zbudowaną wielowymiarową konstrukcją. W 2003 roku zespół zawiesił działalność. Członkowie grupy skupili się na swoich solowych projektach i na produkcji nagrań dla innych artystów, ale pod koniec 2010 roku Jarvis Cocker ogłosił tryumfalny powrót Pulp i oto jest! Pulp w Polsce na Heineken Festiwal!

The Streets, czyli Mike Skinner. Dopiero co wydaną płytą “Computers And Blues” postanowił pożegnać się z fanami i skoncentrować się na produkcji filmów. Piąty i ostatni album The Streets to wciąż gorzkie teksty, czasem z humorystycznym zabarwieniem oraz mieszanka na wskroś brytyjskiego hip-hopu, elektroniki, czasem rockowych brzmień i popowego wdzięku.

Mike Skinner często określany jest jako głos młodego pokolenia. W 2002 pojawił się na scenie brytyjskiej muzycznej i niemal od razu zyskał uznanie krytyków i publiczności. To był dopiero początek rollercoastera.  Po ojczystej Wielkiej Brytanii szybko zdobył sławę na świecie, osiągnął szczyty list muzycznych, a jego albumy otrzymały wielokrotny status platynowej płyty na całym świecie. Teraz zapowiada stanowczo, że to jego ostatni album i ostatnia trasa koncertowa. Nie wolno więc tego przegapić.

The Wombats to trio z Liverpoolu grające przede wszystkim indie rock. Ich debiutancki album z 2007 roku “Guide To Love, Loss And Desperation” osiągnął ponad trzysta tysięcy sprzedanych egzemplarzy i pokrył się platyną, a zawierający się na nim utwór “Let’s Dance To Joy Division” otrzymał nagrodę NME w 2008 roku w kategorii Best Dancefloor Filler. Zespół był pierwszą grupą bez kontraktu, która wyprzedała bilety na koncert w Carling Acadamy Liverpool.

We wrześniu 2010 roku zespół ogłosił, że są blisko zakończenia zbierania materiału na swój drugi album, którego premiera zapowiadana jest na kwiecień bieżącego roku. Poza “klasykami”, posłuchamy więc też na festiwalu nowości.

Muzyka Paolo Nutiniego bardziej kojarzy się ze słoneczną Toskanią, z której pochodzi jego ojciec, niż szkockim Paisley, w którym urodził się Paolo. Spotkanie tradycji południowej i wyspiarskiego zamiłowania do melodii w twórczości młodego muzyka, sprawdziło się znakomicie zyskując zwolenników na całym świecie. Dzięki swojej pozytywnej muzyce z pogranicza folku i soulu, Paolo szybko trafił na sceny takich festiwali jak Glastonbury, The Montreux Jazz Festival, Oxegen, Coachella oraz T In The Park. Obecnie Paolo pracuje nad kolejnym albumem, a efekty zapewne usłyszymy podczas jego występu na Open’erze.

Przy okazji informujemy, że od piątku od godziny 11.00, przez tydzień na stronie festiwalu, dostępny będzie streaming koncertu Skunk Anansie – rewelacyjny, żywiołowy i wspominany jako jeden z najlepszych koncertów ubiegłorocznego Open’era.

info: materiały prasowe organizatora.