Aktualnościprzemek

Orange Warsaw Festival 2011- mocny lineup, atrakcyjne ceny biletów!

Aktualnościprzemek

jamiroquai-foto.jpg Na tegorocznej edycji Orange Warsaw Festival 2011 wystąpią Skunk Anansie, The Streets, Plan B, Jamiroquai oraz Moby.

49 zł za każdy z festiwalowych dni i 79 złotych za karnet – tylko tyle potrzebujecie, żeby bawić się na Orange Warsaw Festival! Już w czwartek (7 kwietnia) rusza sprzedaż biletów. Jeśli ktoś zechce natomiast zapewnić sobie miejsce siedzące na trybunie, będzie musiał zapłacić odpowiednio 59 i 99 złotych. Festiwal odbędzie się w dniach 17 i 18 czerwca.

Skunk Anansie

Skunk Anansie to zespół, który trzeba zobaczyć na żywo. Niesamowita energia na scenie, genialne riffy, melodia i power. Do tego za mikrofonem jedna z najbardziej charyzmatycznych wokalistek na świecie – Skin. Ponad pięć milionów sprzedanych albumów, zniewalający, silny wokal i wyjątkowy image wokalistki, siedem singli na szczytach list przebojów – to tylko krótkie podsumowanie znaków szczególnych jednego z najpopularniejszych rockowych zespołów świata. Ich dwa legendarne albumy – “Paranoid & Sunburnt” oraz “Stoosh” przez lata nie straciły na sile, a przeboje “Weak”, “Hedonism” czy “Selling Jesus” – bez problemu konkurują z najnowszymi przebojami.

The Streets

“Dry Your Eyes, Mate!”, Skinner nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! The Streets w swojej ostatniej trasie wystąpią na Orange Warsaw Festival 2011! Na warszawskim stadionie Legii Brytyjczycy jasno dadzą do zrozumienia, dlaczego uważa się ich za jedną z najlepszych koncertowych grup w Europie. Nie od dziś wiadomo, że występy pochodzącego z Birmingham muzyka należą do scenicznych majstersztyków. Mike udowadniał nie raz, że wyzwalając w publiczności nieznane dotąd pokłady energii i tak potrafi nad nią zapanować. Jego zabawy z fanami w “Go Low” i “Go Moses” to – niezmiennie! – najbardziej wyczekiwane elementy spektaklu. Do kanonu występów na żywo przeszedł również profesjonalizm Skinnera i rzadka umiejętność prezentowania na scenie “grime’u”, czyli brytyjskiej odmiany hip-hopu. Z pewnością nie inaczej będzie na Legii. Panowie z The Streets wielokrotnie podkreślali, że niezwykle cenią polską publiczność i chętnie wracają na koncerty do naszego kraju.

Plan B

Kolejny zespół, który potwierdził swój udzial to Plan B. Bezapelacyjny król minionego muzycznego roku, zdobywca list przebojów, twórca pięknych soulowych melodii z hip-hopowym zadziorem zagra na Orange Warsaw Festiwal! Ben Drew, szerzej znany jako Plan B, dobrych kilka lat walczył o przełom w karierze. Choć jego zeszłoroczny album “The Defamation of Strickland Banks” to dla wielu pierwszy kontakt z tym muzykiem, Ben zadebiutował albumem- “Who Needs Actions When You Got Words” już w 2006 roku. Początki jego muzycznej kariery to głośny, surowy hip-hop. Próżno tu szukać kawałków o kasie, lansie i złotych bransoletach, to raczej wrzask złości chłopaka ze wschodniego Londynu. Dla wielu szokujący – dla innych windujący brytyjski hip-hop na zupełnie nowy poziom.

Jamiroquai

Muzyczne lata dziewięćdziesiąte nie byłyby tym samym bez Jamiroquai. Znakiem rozpoznawczym zespołu był, jest i będzie charyzmatyczny wokalista – Jay Kay. Jego kapelusze, szybkie samochody, specyficzny styl tańca i iście rock’n'rollowy styl życia, to marka sama w sobie. Jednak Jamiroquai to nie tylko, dopracowany w najmniejszych szczegółach, wizerunek sceniczny. Powstały w 1992 roku w Paryżu brytyjski zespół to siedem studyjnych albumów, które rozeszły się w ponad 25 milionach egzemplarzy, ponad 20 singli szturmujących listy przebojów i osiemnaście lat podboju parkietów i scen.

Na Orange Warsaw Festival Jamiroquai zaprezentują nowy materiał, ale i set swoich największych przebojów. Nie od dziś wiadomo, że zespół to prawdziwa petarda sceniczna, więc energii na tegorocznym OWF z pewnością nie zabraknie.

Moby

Moby będzie promował swój najnowszy album “Destroyed”, który ukaże się na rynku 16 maja. To jego dziesiąty studyjny krążek. Latem artysta będzie go testował na koncertach, częścią tej trasy będzie właśnie Orange Warsaw Festival. Ten nowojorczyk i multiinstrumentalista niejednokrotnie już udowadniał, że na scenie świetnie sprawdzają się zarówno jego energetyczne, jak i spokojniejsze utwory. Stawia “Lift me Up” obok “Why Does My Heart Feel So Bad?”, a tłum szaleje, wzrusza się, śpiewa razem z nim. Pokazał też jak spektakularne show jest w stanie zrobić, wielość instrumentów na scenie, świetne głosy, feeria świateł i niepozorny Moby w jej centrum. To prawdziwa uczta dźwięków. A do tego z przesłaniem. Oprócz działalności muzycznej Moby słynie bowiem również z aktywności charytatywnej. Wspiera ruchy pracujące na rzecz Afryki, Tybetu, przemocy domowej… Sam jest absolutnym, zadeklarowanym weganinem i intensywnie promuje ruchy broniące praw zwierząt.

info: http://orangewarsawfestival.pl/