Aktualnościprzemek

Otwarta przestrzeń The Rookles

Aktualnościprzemek

Otwarta przestrzeń The Rookles

Premiera debiutanckiego albumu zespołu z Otwocka.

Cztery osobowości, cztery talenty, czterech przyjaciół, którzy przede wszystkim kochają muzykę. Możecie znać ich z występów w programie Must Be the Music oraz Offsesji zagranej w radiowej Trójce. Otwocki zespół The Rookles ogłosił datę premiery swojego debiutanckiego krążka “Open Space”. Płyta pojawi się w sklepach 19 czerwca. Tego samego dnia odbędzie się koncert promujący albumwarszawskim klubie “Rock On” przy ulicy Mazowieckiej. Start o godz. 22:00, do godz. 23:00, darmowy wstęp.

“Open Space” to 14 kompozycji i 45 minut muzyki. Ten krążek to przede wszystkim chwytliwe melodie, wokalne harmonie, to naturalność i luz zestawione ze świeżością i dojrzałością materiału. Utwory znajdujące się na albumie są wyjątkowo różnorodne. Znajdziecie na nim zarówno porywający rock’n'roll, zmysłowy funk, ale i nastrojową balladę. Debiutancka płyta to podsumowanie dotychczasowej działalności zespołu, nie dziwi więc, że możemy na niej usłyszeć zarówno radość, jak i zwątpienie, nadzieję, ale i rozczarowanie. Wiele kontrastów zawartych na “Open Space” charakterystyczny styl zespołu The Rookles połączył jednak w spójną całość.

Hubert Gawroński, wokalista zespołu, tak opowiada o debiutanckim albumie: Proces wydania “Open Space” można porównać do podróży. Wyruszyliśmy w nią z pełnym bakiem i konkretnym celem, kilka razy wybierając niewłaściwe drogi, zawierając niewłaściwych autostopowiczów, ale najważniejsze jest to, że 19 czerwca dojedziemy do uprawnionego celu. Jeszcze raz dziękuję moim marzeniom za to, że się spełniają.

Maciej Samul, basista, dodaje: Radość z wydania płyty jest ogromna! “Open Space” to zwieńczenie długiej drogi, jaką pokonaliśmy od wejścia do studia po dzień premiery. Nigdy nie spotkałem na swojej drodze tylu fałszywych osób. Jednocześnie nigdy nie poznałem tylu wspaniałych ludzi.

Angelika Plich