Oxy.Gen – “Dziewczyny”

oxygen-okaadka.jpg Dziewczyny piszczą z zachwytu!

A chłopcy nie mogą wyjść z podziwu, bo oto, po sześciu latach przerwy, ukazała się wreszcie nowa płyta zespołu Oxy.Gen. W dodatku całkowicie za darmo! Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim albumie “Toxy.Gen” nadszedł w końcu czas na nowy materiał.

Zespół Oxy.Gen pochodzi z Trójmiasta, a istnieje od 1998 roku. Ich muzykę ciężko zaklasyfikować do jednego nurtu. W utworach prymat z pewnością wiedzie czytelna melodia refrenu i wyrazisty tekst. Barwa głosu wokalisty i gitarowe riffy nadają rockowej ciężkości, którą momentami łagodzi subtelna i lekka, elektroniczna aranżacja. Idealnie wyważone połączenie, które brzmi świeżo, energicznie, pomysłowo.

Niewątpliwą zaletą płyty “Dziewczyny” jest jego koncepcja. Wszystkie teksty związane są bowiem z przedstawicielkami płci pięknej. Nie są to jednak płytkie wynurzenia, typu: “zakochałem się, co ja teraz pocznę?” czy “cudownie tak oddychać przez różową słomkę”. Nie, nie, nie – to zupełnie inna jakość.

Poza tym, przy tworzeniu płyty, muzycy zaprosili do współpracy innych artystów, takich jak wokalistkę prezentującą dość spokojny repertuar – Karolinę Kozak, czy rapera Sokoła, którzy swoim udziałem ubarwili i uatrakcyjnili kilka piosenek. Świadczy to tylko o otwartości na muzykę i inspirowaniu się różnorakimi jej gatunkami przez zespół – co jest jak najbardziej pożądanym zjawiskiem wśród artystów.

Najlepsze jednak w tym wszystkim jest to, że cała najnowsza płyta jest do pobrania ZA DARMO na oficjalnej stronie http://www.oxygenmusic.pl/. Klikajcie więc i ściągajcie czym prędzej, bo naprawdę warto!

Anna Lenarcik