Felietonyprzemek

Październik – podsumowanie polskich blogów

Felietonyprzemek

blog500.jpg Październik – podsumowanie polskich blogów

W tym miesiącu we wstępie, dla odmiany, ani słowa o pogodzie. Po co sobie psuć humor. Najlepiej zignorować to, co dzieje się na zewnątrz i w towarzystwie jakichś pozytywnie nastrajających dźwięków sprawdzić, co ciekawego pojawiło się w październiku na polskich blogach.

We Are From Poland

Zaczynamy od wywiadu z Olo Pawlakiem, współzałożycielem MegaTotal.pl. Większość z Was pewnie zna ten serwis, część z niego korzysta, warto więc poczytać, jak to wszystko wygląda od kuchni. Z tekstu dowiemy się, jak doszło do powstania serwisu, na czym właściwie polega jego działalność (również wydawnicza) i czy szykują się jakieś zmiany.

Blog Łukasza Kuśmierza

Tutaj coś dla tych, którzy lubią zagłębiać się w bardziej eksperymentalne rejony muzyki- Łukasz Kuśmierz recenzuje najnowsze wydawnictwo duetu z Lubelszczyzny skrywającego się pod nazwą B.R.O. Jeśli ktoś po przeczytaniu poczuje się zaintrygowany to spieszę z informacją, że album można legalnie i za darmo ściągnąć ze strony wytwórni NOECHO Records.

Bartek Chaciński

Dubstep i mainstream. Wydawać by się mogło, że te słowa pochodzą z dwóch zupełnie różnych biegunów. No bo jak to, przecież dubstep był jak dotąd raczej niszowy, trafiał do dość wąskiej grupy odbiorców. A jednak, jak się okazuje, gatunek ten (lub raczej wykonawcy tworzący w tym nurcie) ma pewne zakusy do tego, aby stać się czymś znanym i rozpoznawalnym. Bartek Chaciński dopatrzył się w związku z tym kilku cech na płytach Skreama i projektu Magnetic Man, które mogą to ułatwić. Przy okazji pod wpisem toczy się dość ciekawa dyskusja- jeśli ktoś ma trochę więcej zapału do czytania, to jak najbardziej polecam.

Ziemia Niczyja

Mariusz Herma udowadnia, że Superman jednak istnieje i jest nim nie kto inny, jak? Sufjan Stevens. Na potwierdzenie swojej teorii autor podaje aż 10 argumentów. I co z tego, że “The Age Of Adz” nie jest tak wybitne, jakby niektórzy oczekiwali. Pamiętajcie- superbohater “wygrywa, nawet gdy przegrywa”.

Brzydkie Słowo Na F

Na koniec trochę rozrywki. Gdyby ktoś miał za dużo wolnego czasu (a nawet jeśli nie ma, to i tak warto), może przetestować się, w którymś z quizów lub testów muzycznych zaproponowanych przez Pawła Franczaka. Z naciskiem na ten ostatni, bo najciekawszy. Na końcu znajdziecie jeszcze ciekawostkę, ale nie zdradzę jaką. Sprawdźcie sami. I tym optymistycznym akcentem zakończę październikowe podsumowanie. Dziękuję za uwagę.

Anna Wojciechowska