Aktualnościprzemek

Pierwsza edycja mysłowickiego festiwalu AlterFest

Aktualnościprzemek

Pierwsza edycja mysłowickiego festiwalu AlterFest

Kolejny ciekawy przystanek na alternatywnej mapie Polski.

Sześć wydarzeń muzycznych, dwunastu wyjątkowych wykonawców, ponad sześćset osób obecnych na koncertach, muzyka niezależna z najwyższej półki oraz świetna atmosfera podczas festiwalowych koncertów – tak w skrócie można opisać festiwal AterFest, który odbywał się w dniach 1-10 marca w Mysłowicach.

W sobotę 10 marca zakończyła się pierwsza edycja mysłowickiego AlterFest. Podczas festiwalu swoją twórczość zaprezentowało dwunastu wykonawców grających szeroko pojętą muzykę alternatywną, m.in. doskonale znany fanom muzyki alternatywnej zespół Muchy, elektro-indie rockowy zespół The Cuts, Don’t be a Poor Person, czy The October Leaves. Na koncertach odbywających się w ciągu sześciu dni (1-3 oraz 8-10 marca) pojawiło się łącznie ponad sześćset osób. Biorąc pod uwagę fakt, iż koncerty miały kameralny charakter, tak duża frekwencja uważana jest za ogromy sukces.

Festiwal AlterFest odbywał się w trzech miejscach: Mysłowickim Ośrodku Kultury, oraz w pubach Wiking i Kalosz. Mimo, że była to pierwsza edycja festiwalu, AlterFest spotkał się z dużym zainteresowaniem miłośników tego typu muzyki, a Mysłowice ponownie na kilka dni stały się ważnym miejscem na mapie wydarzeń związanych z muzyką alternatywną.

“Cieszymy się, że w Mysłowicach odżył duch muzyki niezależnej, alternatywnej. To miasto od zawsze kojarzyło się z tego typu muzyką. Przez ostatnie lata klimat kultury niezależnej w tym mieście zamierał, ale mamy nadzieję, że dzięki AlterFest Mysłowice znowu będą kojarzone z alternatywną twórczością. Możemy zapewnić, że impreza będzie cykliczna, już teraz zaczynamy przygotowania do przyszłorocznej edycji festiwalu. To, że pierwsza edycja festiwalu się udała, spełniła, a może nawet przerosła nasze oczekiwania, wzbudziło w nas jeszcze więcej chęci do działania i rozwijania festiwalu. Dlatego już dziś zapewniamy, że przyszłoroczny AlterFest będzie zarówno pod względem organizacyjnym, jak i przede wszystkim artystycznym, dużo lepszy od tegorocznej edycji” – powiedzieli Łukasz Prajer i Kuba Moczyróg, czyli organizatorzy festiwalu.

Kolejna edycja odbędzie się za rok, a informacje na temat wykonawców, którzy zagrają na przyszłorocznym AlterFest pojawią się jeszcze w tym roku na oficjalnym profilu festiwalu AlterFest na Facebooku.

źródło: materiały organizatora