Aktualnościprzemek

Pierwszy kontrakt fonograficzny Marka Dyjaka

Aktualnościprzemek

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale Marek Dyjak – obdarzony niezwykłą charyzmą i charakterystycznym, silnym głosem wokalista z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, a także kompozytor muzyki teatralnej dopiero teraz podpisał swój pierwszy kontrakt fonograficzny.

Dla fanów jest polskim Tomem Waitsem, choć jemu osobiście zdecydowanie bliższa jest twórczość Włodzimierza Wysockiego. Dyjak jest prawdziwym buntownikiem, który rzuca się głową naprzód, a dopiero potem podlicza bilans zysków i strat. Takie są też jego koncerty – zero taryfy ulgowej, śpiewa to, co czuje i myśli, nawet jeśli taki ekshibicjonizm sporo go kosztuje.

Bardzo trudno jest przełożyć emocje towarzyszące występom na żywo na płytę. Dyjakowi udaje to się bez trudu, jego interpretacje tekstów o życiu i przeznaczeniu porażają na koncertach, porażać też będą na płycie.  Jak sam artysta mówi, znajdą się na niej utwory, które wyśpiewał w różnym czasie i w różnych stanach, takie jak “Ta ostatnia niedziela”, “Po tamtej stronie”, premierowe “Z ruchu moich ust”, czy jego swoisty hymn “Piosenka w samą porę”.

Premiera pierwszego oficjalnego wydawnictwa Marka Dyjaka pt. “Moje fado” planowana jest na 7 października 2011. Wydawcą jest AGORA S.A.

źródło: materiały prasowe