Aktualnościprzemek

Piotr Bukartyk podpisał kontrakt z Mystic Production

Aktualnościprzemek

Piotr Bukartyk podpisał kontrakt z Mystic Production

Co jest jednocześnie zapowiedzią kolejnego albumu.

Pierwszym owocem współpracy będzie nowa płyta artysty, która ukaże się już 14 maja. Album będzie nosił tytuł “Tak jest i już” i będzie zawierał trzynaście utworów.

“O czym to jest? Ano o tym, co dookoła” – opowiada artysta. “O nieuchronnym konflikcie na linii jednostka – otoczenie, baba – chłop, czy podatnik – ojczyzna. Większość z nich powstała w ciągu ostatnich dwóch lat, inne zwyczajnie nie zdążyły się załapać na poprzednią płytę (“Tak jest i już”, “Nie mówię kto”), a jedna (“Taki tam grzech”) jest stara, pożyczałem ją różnym ludziom i było mi jej żal – no to niech ma. Na swój sposób stanowią pewnie jakąś całość, jednak każda z nich jest osobną historyjką ułożoną w jeden czwartkowo-piątkowy wieczór, a parę godzin później graną wspólnie z Krzyśkiem Kawałko na antenie Trójki (dzięki za gościnę, Trójko, dzięki, panie Wojtku). W pewnym sensie ta płyta jest kontynuacją poprzedniej (“Z czwartku na piątek”), choć tym razem mniej tu kabaretu, za to więcej rock’n'rolla. Zawsze tak chciałem i chyba się udało. Myślę też, że powiedziałem na niej dokładnie to, co miałem do powiedzenia i bez względu na to jak zostanie przyjęta wiem, że jest dla mnie najważniejsza z dotychczasowych. Dziękuję ludziom, którym chce się ze mną grać i tym, którym chce się tego słuchać. I jeszcze babci Kazi, która podgląda mnie zza chmurki. Starałem się”.

Więcej szczegółów na temat albumu Piotra Bukartyka “Tak jest i już” będzie znana już wkrótce.

Natomiast poznaliśmy pierwszy singiel promujący to wydawnictwo zatytułowany “Piosenka z praniem w tle”, który jest wykonany w duecie z Katarzyną Groniec.

źródło: materiały prasowe