Aktualnościprzemek

PiotrkOFF Art Festival 2011

Aktualnościprzemek

PiotrkOFF Art Festival 2011

Lista pierwszych artystów piotrkowskiego festiwalu.

Halla Nordfjörd z Islandii, polskie zespoły Mijagi, Roboty Na Wysokości oraz Dead Snow Monster – to pierwsi potwierdzeni goście III PiotrkOFF Art Festival. Pierwsze edycje festiwalu, który ma na celu zaprezentowanie ambitnej, lecz niszowej sztuki, odbyły się w minionych dwóch latach w Piotrkowie Trybunalskim. W programie imprezy znalazły się koncerty, wystawy, pokazy filmowe i inne atrakcje. Trzecia edycja będzie zorganizowana z jeszcze większym rozmachem i po raz drugi w międzynarodowym towarzystwie. Impreza odbędzie się w dniach 7-9 października 2011 w Piotrkowie Trybunalskim.

Halla Nordfjörd
Kiedy przyleciała po raz pierwszy do naszego kraju, nikt do końca nie wiedział, czego się spodziewać po jej występach. Ostatecznie wszędzie grała dla pełnych sal kameralnych klubów. Prasa również nie pozostawia wątpliwości. Trasie Halli towarzyszyły takie artykuły: – Piękny, ściszony wokal i niezwykle urocze melodie, które gra na swojej gitarze, świetnie się komponują, wprawiają w melancholijny nastrój i budzą nostalgię. Jej utwory sprawiają wrażenie intymnych, “małych”, a przez to prawdziwych – pisał “Aktivist”. “Przekrój” wtórował: “Halla wkrótce będzie gwiazdą. Wtedy będziecie mogli się pochwalić, że słyszeliście ją wcześniej w którymś z polskich miast”. Halla Nordfjörd pochodzi z Reykiaviku. Co ma do zaoferowania? Piękny głos i równie ładne melodie, który gra na swojej gitarze. Artystka dała wiele koncertów na Islandii (m.in. na najsłynniejszym festiwalu na wyspie – Iceland Airwaves), ale odwiedziła też inne kraje Europy jak choćby Danię, Niemcy czy Wyspy Owcze. Na PiotrkOFF zagra w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, na inaugurację imprezy.

Dead Snow Monster
Jest ich trzech. Dwóch z nich to bracia. Rezydują we Wrocławiu. Działają razem od dwóch lat. Trio połączyła fascynacja garażowym graniem, charakteryzującym się brudnym brzmieniem. Jeśli lubicie The White Stripes, polubicie też Dead Snow Monster! Występowali na Baraque Festival w Wołowie i na Opener Festival w Gdyni! Po raz pierwszy zagrają w Piotrkowie Trybunalskim na PiotrkOFF Art Festival!

Roboty Na Wysokości
To projekt trzech wywodzących się ze Śląska muzyków znanych z takich formacji jak Locomotive Sun czy Iowa Super Soccer. Ich muzyka wymyka się wszelkim ramom, czerpiąc z wielu różnych gatunków – elektronika, free jazz, post punk, psychodela to tylko niektóre określenia, jakie nasuwają się po jej wysłuchaniu. Muzycy nie boją się eksperymentów, za główny cel stawiając sobie nieustanne zaskakiwanie słuchacza świeżością i mnogością pomysłów. Niekonwencjonalne rozwiązania, niczym nieograniczona wyobraźnia oraz abstrakcyjne teksty to ich znak rozpoznawczy. Alternatywa i Awangarda – przez wielkie A.

W 2010 roku zespół wydał płytę “Studio Huta”… ale ich trzeba zobaczyć “live”!

Mijagi
- “Wszystko zawsze opierało się na rytmie, na jego zawirowaniach, na nieodpartej pokusie, żeby łamać wszystkie klasyczne schematy i kanony, na tym, żeby ubierać słowa w muzykę, która pozwoli słuchaczowi chociaż na chwilę odwiedzić inną rzeczywistość” – pisze na swojej stronie internetowej zespół Mijagi. Grupa faktycznie wprowadza słuchacza w specyficzny trans muzyczno-słowny. Kto jeszcze nie słyszał kapeli z Radomia, będzie miał okazję ich poznać na PiotrkOFF Art Festival.

Miejsca Festiwalu
Kościół Ewangelicko-Augsburski /ul. Rwańska 6/
Pub Skyy /ul. Rycerska 8/
Klub Spirala /ul. Sienkiewicza/
Ośrodek Działań Artystycznych /ul. Dąbrowskiego 5/
Rynek Główny w Piotrkowie Trybunalskim

źródło: materiały prasowe organizatora