Relacjeprzemek

Podróż w krainę baśni

Relacjeprzemek

Podróż w krainę baśni
6.10.2011 /Warszawa

To był zdecydowanie jeden z najbardziej magicznych wieczorów tego roku.

Naprawdę nie wiem, jak Islandczycy to robią, ale ten niewielki naród ma chyba najwięcej świetnych muzyków w stosunku do jednego mieszkańca. Tam chyba każdy na czymś gra, pisze własne piosenki i wszystkie one są baśniowo-magiczne. Nie inaczej jest w przypadku pochodzącej ze stutrzydziestoosobowej osady na samej północy Islandii – Halli Nordfjord.

Niestety, na warszawski koncert Islandki przyszło niewiele ponad dwadzieścia osób. Ci, którzy wybrali się w tę ostatnią ciepłą noc do Obiektu Znalezionego, nie mają czego żałować. Halla swoimi nostalgicznymi piosenkami wyczarowała iście bajkową atmosferę. Wystarczyła jej do tego tylko gitara i głos. Między piosenkami odzywała się cichutko, na początku wydawała się trochę zmieszana, a może po prostu stremowana. Z czasem nawet zdarzyło jej się zażartować, chociażby ze zbieżności tytułu “Poker Face” z hitem Lady Gagi.

Niecała godzina koncertu Halli minęła błyskawicznie. Ledwie weszła na scenę, a już musiała kończyć. Pozostawiła straszliwy niedosyt, bo na jej koncerty mógłbym chodzić prawie codziennie.

Michał Wieczorek