Aktualnościprzemek

“Polish Deli” – dwujęzyczny program o Polskiej kulturze i sztuce niezależnej

Aktualnościprzemek

“Polish Deli” – dwujęzyczny program o Polskiej kulturze i sztuce niezależnej

Londyńskie radio Resonance fm zaprasza na audycję!

Resonance Fm” to radiostacja, która nie bez powodu określana jest jako najlepsza na świecie – nie znajdziecie tu reklam ani muzyki komercyjnej. W zamian za to usłyszeć można muzykę z każdego zakątka świata oraz najnowsze trendy w sztuce dźwięku i wiele innych programów na tematy pomijane w mediach globalnych.

W tę filozofię dobrze wpisuje się “Polish Deli”. Głównymi tematami programu będzie polska sztuka i kultura niezależna oraz życie na emigracji. Dlatego do programu zapraszani będą zarówno polscy artyści z różnych dziedzin, jak i  Polacy mieszkający za granicą i mający coś ciekawego do powiedzienia. Nie będziemy ograniczać się do muzyki, chociaż siłą rzeczy najwięcej uwagi poświęcimy właśnie jej, ale oproćz tego będziemy rozmawiać z malarzami, grafikami, artystami video, pisarzami, itp.

Prowadzący Kacper Ziemianin ma za cel ukazać obraz polskiej współczesnej sztuki i pokazać zarówno Polakom jak i obcokrajowcom, że
nie jesteśmy zaściankowym narodem maniakalno religijnym, upijającym sie do nieprzytomności dzień w dzień, ale że mamy również coś ciekawego do powiedzenia w sztuce. Będziemy poruszać tematy życia na emigracji i starać się stawić czoła stereotypom Polaka za granicą.

Pierwsza audycja: 19 czerwca 2011, godz. 18 (proszę wziąć pod uwagę zmianę czasu, jeśli słuchają Państwo w Polsce, będzie to godzina 19).

źródło: materiały prasowe radia