Aktualnościprzemek

Połowa Ailo in Head zaczyna karierę solową

Aktualnościprzemek

Połowa Ailo in Head zaczyna karierę solową

Jest już dostępny pierwszy utwór do odsłuchu.

Ilona Rudnik, znana jako Ailo z electropopowego duetu Ailo in Head, przedstawiła właśnie pierwszy solowy singel, którym zapowiada swoją autorską płytę. Całego albumu “Mimiki” możemy spodziewać się w kwietniu 2012.

Solowa twórczość Ailo różni się od tego, co wokalistka robi w Ailo in Head. Duet, który zadebiutował w mijającym roku, skupiał się na mocnym electropopie, a Ailo chce śpiewać spokojniej, zbliżyć się do stylistyki nubeats, soulu i spokojnej elektroniki. – Ta stylistyka to coś, co sama lubię – mówi nam Ailo. – Chcę być wierna swoimi inspiracjom i temu, co sama wrzucam na słuchawki, kiedy wracam do domu. Wielu artystów wpływa na kształt tego, co robię. Na przykład Nas, Peshi, którą polecam poznać, a także Erykah Badu, Roisin Murphy, Macy Gray, The Roots i wielu innych.

Nowy projekt Ailo jest solowy, ale artystka nie siedzi w studiu sama. – Na razie zbieram artystów do współpracy. Takich, których lubię, szanuję za umiejętności i to, co przekazują w muzyce. Na liście znajdują się m.in. reprezentant U Know Me Records – Teielte, młody toruński producent Damian Oliwa oraz Stendek.

Nowa muzyka Ailo będzie zaśpiewana w rodzimym języku. Wokalistka wyjaśnia: – Zaczęłam pisać i śpiewać po polsku, bo urodziła się w mojej głowie taka potrzeba. Aktualnie stawiam na muzykę, ponad tę całą zabawę w kreowanie siebie na scenie, jako idolki nastolatków. Szczerość to jeden z fundamentów każdej relacji – ja i muzyka też nawiązałyśmy ciekawą.

Pierwszym singlem z nadchodzącej płyty “Mimika” jestpiosenka “Serce” (do posłuchania pod linkiem).


info: materiały prasowe