Posłuchaj: Archive – “Axiom”

Posłuchaj: Archive – “Axiom”

Nowa płyta już w sieci.

Album “Axiom” swoją premierę miał 26 maja. Na płycie znalazło się 7 utworów, do dwóch zostały już nakręcone klipy (“A Summer With Us” oraz “Disorted Angels”). Zapraszamy do słuchania całego materiału poniżej.

Z najnowszym wydawnictwem Archive wiąże się również krótkometrażowy film o tym samym tytule (nazwa “Axiom” pochodzi od wyspy otoczonej stromymi klifami. Znajduje się na niej podziemne miasto, gdzie czas i losy wyznacza wielki dzwon). Założyciel zespołu – Darius Keeler – stwierdził, że muzyka Archive wielu fanom kojarzy się ze scenariuszami filmowymi, dlatego z uwagi na to członkowie grupy wraz hiszpańskim kolektywem NYSU postanowili na podstawie najnowszego materiału nakręcić własny obraz.

- Zawsze chcieliśmy połączyć naszą muzykę z procesem tworzenia obrazu. Kiedy nasze nowe albumy wchodziły na rynek, zawsze pojawiał się ktoś, kto uważał iż nasza muzyka brzmi jak ścieżka dźwiękowa do filmu, który jeszcze nie powstał. W taki sposób narodził się pomysł na ten niepowtarzalny projekt – powiedział Keeler.

Aneta Wieczorek