Aktualnościprzemek

Posłuchaj pierwszego singla z nowego albumu Foo Fighters

Aktualnościprzemek

Posłuchaj pierwszego singla z nowego albumu Foo Fighters

Premiera “Sonic Highways” 10 listopada.

Ósmy krążek Dave’a Grohla i spółki zatytułowany “Sonic Highways“, na którym znajdzie się 8 utworów, ukaże się 10 listopada. Produkcją zajął się Butch Vig oraz zespół. Album będzie dostępny na CD oraz 180 gramowym winylu. Dodatkową atrakcją będzie 9 różnych okładek, które znajdą się na winylu, osiem z nich jest nawiązaniem do miast, w których była nagrywana płyta – Nowy Jork, Seattle, Waszyngton, Los Angeles, Nashville, Nowy Orlean, Austin, Chicago. Winyl z wybraną okładką można zamówić tu.

Dave Grohl o “Sonic Highways”: “Tę płytę od razu identyfikuje się jako nagranie Foo Fighters, jednak jest w niej coś głębszego i bardziej muzycznego. Uważam, że to te miasta i ci ludzie wywarli nas taki wpływ, dzięki któremu odkryliśmy nowe obszary bez utraty naszego”.

Najnowszy album Foo Fighters nosi taki sam tytuł, jak wyreżyserowany przez Dave’a Grohla mini-serial dla HBO, jednak nie jest on jego soundtrackiem. Serial jest dedykowany historii amerykańskiej historii muzyki. Na 17 października zaplanowana jest premiera telewizyjna w USA. Każdą z piosenek, która znalazła się w serialu i na płycie, muzycy skomponowali w jednym z wymienionych miast. Zawierają one w sobie lokalne nurty muzyczne, które kształtowały muzyków z danego regionu w ich początkowym okresie twórczości.

Lista utworów:

1. Something From Nothing
2. The Feast and The Famine
3. Congregation
4. What Did I Do?/God As My Witness
5. Outside
6. In The Clear
7. Subterranean
8. I Am A River

Joanna Kotala