Posłuchaj polskiej muzyki

Posłuchaj polskiej muzyki

Pobierz utwory zespołów, które wystąpiły w organizowanym przez nas koncercie: “Uwalniamy polską muzykę!”.

W piątek (22.05.2009) w warszawskim Fonobarze rozpoczęliśmy promowanie najlepszej młodej, polskiej muzyki. Podczas koncertu Uwalniamy polską muzykę! zagrali pAMBUK, Hormonogram oraz Organizm.  Zapraszamy do pobierania darmowych mp3 zespołów, których nigdzie indziej nie znajdziecie.

 pAMBUK – “Smutny J.”

“Smutny J.” to najnowszy utwór krakowskiej kapeli, która na początku tego roku wydała swój debiutancki album (przeczytaj recenzję). Jeszcze ciepły dotarł na naszą pocztę parę chwil po swoich narodzinach. Jest to instrumentalna kompozycja, która oparta jest na dźwiękach gitary i klawiszy.  “Smutny J.” pochodzi ze składanki “Psychoalternative”, która zostanie wydana przy okazji festiwalu Psychofest w krakowskim Lizard Kingu.

pAMBUK - "Smutny J." 
 (4,2 MiB, pobrano 1 194 razy) 

Hormonogram – “Między nami”

Singiel, a zarazem pierwsze oficjalne nagranie Hormonogramu to połączenie smooth-jazzowych brzmień z czarną rytmiką. Miks ten sprawdza się bardzo dobrze. Do tego dodajemy aksamitny głos Ifi Ude oraz smyczki (gościnnie kwartet smyczkowy Quatrophonic) i otrzymujemy niesamowicie przyjemną i relaksującą piosenkę. Takie nagranie znakomicie poradziłoby sobie w największych rozgłośniach radiowych.

Hormonogram - "Między nami" 
 (3,9 MiB, pobrano 1 620 razy) 

Organizm – “Kurz”

“Kurz” to jeden z nowszych, niepublikowanych dotąd utworów Organizmu. Nagranie to zostało zarejestrowane podczas koncertu zespołu dla Radia Dla Ciebie w październiku ubiegłego roku. Jest to kontynuacja dźwięków, które możemy usłyszeć na debiutanckiej płycie “Głową w dół” (przeczytaj recenzję). Charakterystyczny bas, wbijające się w głowę rytmy, szalejąca gitara i słowa wykrzyczane  przez Jędrka Dąbrowskiego, które na długo pozostają w pamięci. Dla tych, którzy tak jak ja nie mogą się uwolnić od dźwięków grupy bonus w postaci pierwszego singla – “Głowa”.

Organizm - "Kurz" 
 (9,2 MiB, pobrano 1 465 razy) 

Organizm - "Głowa" 
 (7,4 MiB, pobrano 1 570 razy) 

organizm-1.jpg

Więcej informacji o koncercie tutaj.

ZOBACZ CO PISALIŚMY O TYCH ZESPOŁACH W NASZYM SERWISIE

KLIKNIJ TUTAJ

Przemek Karolczyk, Michał Wieczorek