Aktualnościprzemek

Premiera Klake/Krojc

Aktualnościprzemek

Premiera Klake/Krojc

Posłuchaj zanim kupisz.

Płyta sygnowana prze Klake/Krojc “Replica”, ukazująca się pod szyldem InnerGuN Records to projekt Bartka Ujazdowskiego (Klake), który powstał przy współpracy z Jakubem Pokorskim czyli Krojcem. Bartek Ujazdowski, który studiował w klasie skrzypiec na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy ujawnia się po raz pierwszy słuchaczom jako wokalista oraz autor tekstów. Krojc tym razem jest przede wszystkim producentem, zmiksował płytę oraz udzielał się jako muzyk (nagrał większość partii instrumentalnych).

Utwory składające się na tę płytę urzekają muzyczną prostotą, w którą rewelacyjnie wpisuje się głos wokalisty. Można odnieść wrażenie, że to spokojne piosenki na spokojny dzień, nostalgiczne, wręcz leniwe, ale kolejne przesłuchana pozwalają także dostrzec płynność kompozycji i aranżacji oraz delikatną i ciepłą barwę głosu Klake.

Wokalno-tekstowy debiut Bartka Ujazdowskiego zasługuje na uwagę, a jego współpraca z Jakubem Pokorskim, miłośnikiem analogowych brzmień, niesie za sobą zaskakujący efekt! Ujawnia się to już w samej oprawie wizualnej projektu. Okładka płyty, którą narysował FLEXN (www.flexn.de) wprowadza stylistykę retro analogowej atmosfery i jednocześnie niesie za sobą analogie do teksów Klake. To linearna kompozycja wyglądająca niczym pogmatwane zwoje mózgu, nieracjonalne myśli, wspomnienie obrazów z przeszłości mających wielki wpływ na nadzieje i pełne optymizmu plany, jakie snute są na przyszłość! Zobaczymy więc jak w niedalekiej przyszłości wraz z nadejściem radosnej wiosny płytę ocenią słuchacze.

Płyta dostępna jest na chwilę obecną wyłącznie w postaci cyfrowej, można ją nabyć na stronie inner gun, jednak nie wykluczone, że będzie dostępna także w postaci płyty kompaktowej.

teksty: Bartek Ujazdowski
muzyka: Bartek Ujazdowski, Jakub Pokorski

Tracklista:

1.Reflection
2.Rooftop Summer
3.To Share
4.Someone
5. Out of Time
6.No Way Out

Płyta w całości do odsłuchu na stronie bandcamp.

info: COCO

Uwolnij Muzykę! jest patronem medialnym płyty.