Aktualnościprzemek

Premiera nowej płyty Cool Kids Of Death

Aktualnościprzemek

Premiera nowej płyty Cool Kids Of Death

CKOD ewakuują się.

10 października miała miejsce premiera najnowszej płyty zespołu Cool Kids Of Death, który postanowił zrobić niezwykła woltę w swojej twórczości. “Plan Ewakuacji” kwestionuje dużą część tego, co do tej pory uchodziło za esencję ich stylu. Słychać, że nagraniom towarzyszyło mocne postanowienie unikania wszelkich ogranych patentów, kategoryczny zakaz używania oswojonych i odczarowanych emblematów dawnego CKOD – jakby zespół uświadomił sobie, że każda, nawet najszlachetniejsza idea, może z czasem stać się pustym gestem parodiującym dawny przekaz.

Zamiast do końca kariery bazować na sprawdzonych rozwiązaniach, narażając się na zarzuty o wtórność i demencję, zespół dokonał niezwykle odważnej stylistycznej wolty, która dała mu zupełnie nowe supermoce. “Plan Ewakuacji” to pozycja przełomowa i wyjątkowa, fundująca oryginalną jakość – przemyślany, kunsztowny, ale i niesłychanie przebojowy soundtrack do gorzkich wynurzeń na niepokojące tematy.

Do piosenki singlowej o tym samym tytule, co album, powstaje teledysk w reżyserii Marcina Starzeckiego. Jego premiera zapowiedziana jest na 11 października – teraz można obejrzeć teaser.


źródło: materiały prasowe