Aktualnościprzemek

Premierowy koncert zespołu kIRk

Aktualnościprzemek

Premierowy koncert zespołu kIRk

Koncert czy msza święta?

Od ponad dekady kIRk konsekwentnie umacnia swoją pozycję w świecie undergroundu. Ich muzyka to fenomen na skalę nie tylko polską, ale i światową.

kIRk to zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy trzech muzyków: Paweł Bartnik, Olgierd Dokalski i Filip Kalinowski. Każdy z nich wyrastał na innych brzmieniach, zatem każdy podchodzi do dźwięku nieco inaczej. Płaszczyzną porozumienia jest dla nich improwizacja, która pozwala wyjść daleko poza ograniczenia gatunkowe. Tu prym wiedzie intuicja i umiejętność prowadzenia dialogu. Owocem jest muzyka pełna organicznej dramaturgii, nieskażona oczywistością.

14 listopada światło sklepowych jarzeniówek ujrzał album zespołu “Msza Święta w Brąswałdzie”. To materiał ze wszech miar wyjątkowy. Jeszcze nikt nie potraktował muzyki technoidalnej w ten sposób. Ciągła improwizacja wywiedziona z prostych struktur buduje klimat niepokoju. Ta płyta powstawała na koncertach i próbach. To zapis tego, co urodziło się po dwóch latach, gdy na początku był tylko jeden dźwięk.

8 grudnia w klubie Jedyne Wyjście odbędzie się premiera koncertowa “Mszy Świętej w Brąswałdzie” kIRka.

kIRk - koncert premierowy
8.12.2011
Warszawa, klub Jedyne Wyjście
ul. Inżynierska 3
g. 21.00

Info: materiały prasowe zespołu

Uwolnij Muzykę! jest patronem medialnym płyty zespołu.