Felietonyprzemek

Przegląd MySpace #4

Felietonyprzemek

przeglad-myspace1.jpg

Oregano Chino

Na początek grupa, której dzisiejszy status brzmi: zawieszenie. Niestety, gdyż był to jeden z najlepszych zespołów przenoszących pustynne brzmienie na nasz rodzimy grunt. A jeśli pustynne brzmienie, to słychać u nich przede wszystkim Kyuss, Desert Sessions i Fu Manchu.

Koniecznie przesłuchaj: “Sons of Freedom”

http://www.myspace.com/oreganochino

Elvis Deluxe

Zespół, który powstał jako odskocznia od tego, co jego członkowie grali na co dzień, czyli hardcore’u. Mają na koncie jeden pełnowymiarowy album – “Lazy”.To również pustynna odmiana stoner rocka, z tym że liczy się tylko jeden człowiek: Josh Homme, gdyż muzyka Elvisów to zgrabne połączenie tego, co robił Josh w Kyuss i wczesnych Queens of the Stone Age.

Koniecznie przesłuchaj: “Extraterrestrial Hideout Seeker”

http://www.myspace.com/elvisdeluxe

Fifty Foot Woman

Pięćdziesięciostopowa kobieta prezentuje już bardziej klasyczne podejście do formuły, najbardziej inspirując się Black Sabbath i Budgie, choć słychać u nich także echa Brytyjczyków z Orange Goblin oraz (jakżeby inaczej) Kyuss. Uwaga: porażają groove’em. Długogrający album planowany jest na maj/czerwiec, a do największych sukcesów zespół zalicza supportowanie Budgie.

Koniecznie przesłuchaj: “The Blessing of Non-Existence”

http://www.myspace.com/fiftyfootwomanrocks

Mikirurka

Jeszcze do niedawna był to studyjny, jednoosobowy projekt. Jednak Piotr skompletował cały zespół, z którym zamierza podbić świat. Nowa płyta już jest, uwaga: zaśpiewana po polsku. Nazwa zespołu to hołd dla Mickey’ego Rourke’a, prawdziwego twardziela, dlatego też muzyka Mikirurki jest przeznaczona dla prawdziwych twardzieli.

Koniecznie przesłuchaj: “75C”

http://www.myspace.com/mikirurka

Luna Negra

Całkiem nowy projekt i pewne novum na polskiej scenie stonerowej (jeśli taka istnieje), gdyż jest to stoner rock instrumentalny, wywodzący się z tradycji Los Natas, Colour Haze, Yawning Man czy Ten East. Usiądź wygodnie w fotelu i pozwól się zabrać chłopakom w podróż w kosmos.

Koniecznie przesłuchaj: “Tornado”

http://www.myspace.com/loonanegra

Palm Desert

Już sama nazwa mówi wszystko. Na świecie nie ma innego zespołu oprócz kyussa. No dobra, jest jeszcze Pearl Jam, którego fanem jest najwyraźniej wokalista. Czyli mówiąc w skrócie Palm Desert = kyuss + Eddie Vedder. Szczerze mówiąc, nie słyszałem jeszcze, żeby jakiemuś polskiemu zespołowi udało się tak dobrze podrobić zapiaszczone brzmienie Homme’ego i spółki. Wady są dwie: kyuss istniał i wokalista w piosenkach z polskim tekstem niebezpiecznie zbliża się do Piotra Roguckiego.

Koniecznie przesłuchaj: “Wakatan”

http://www.myspace.com/palmdesertband

 

Zobacz poprzednie przeglądy MySpace:

#1: http://www.uwolnijmuzyke.pl/przeglad-myspace-1

#2: http://www.uwolnijmuzyke.pl/przeglad-myspace-2

#3: http://www.uwolnijmuzyke.pl/przeglad-myspace-3