Felietonyprzemek

Przegląd polskich blogów – kwiecień 2011

Felietonyprzemek

blog500.jpg Przegląd polskich blogów – kwiecień 2011

Po krótkiej przerwie wracamy z podsumowaniem tego, co ciekawe w polskiej blogosferze muzycznej.

Brzydkie Słowo na F

Dlaczego niektórzy nie powinni zajmować się konferansjerką? Za pomocą czego można grać na wibrafonie? Co wspólnego ma Chuck Norris z pewnym festiwalowym akustykiem? Odpowiedź na te pytania, jak również garść innych ciekawostek znajdziemy w relacji Pawła Franczaka z 3. Lublin Jazz Festival. Plus za dosyć niestandardową formę, bo zamiast zwykłego opisu, autor wymienia 9 rzeczy, których dowiedział się na tegorocznej edycji festiwalu.

Fight!Suzan

Recenzja – a właściwie pogłębiona analiza – debiutu Nerwowych Wakacji. Tym razem bez przeintelektualizowania. Jeden z najlepszych wpisów na blogu.

konkretny.wordpress.com

Skoro jesteśmy już przy albumie “Polish Rock”, to został on składnikiem muzycznego drinka, który proponuje nam autor kolejnego bloga. Do zrobienia go brakuje jeszcze Ducktails – “Ducktails III: Arcade Dynamics” oraz Dumbo Gets Mad – “Elephants At The Door”. Przy takiej mieszance, pozostaje nam już tylko cieszyć się słońcem i odliczać dni do letniego wypoczynku.

Ziemia Niczyja

“O czym był 2008 rok? O Obamie, jak potwierdzą raperzy, o Vampire Weekend, jak potwierdzą bloggerzy, o TV on the Radio według radiowców i o M.A.I według dziennikarzy… filmowych”. O czym jeszcze był ten barwny rok przeczytamy na blogu Mariusza Hermy. Autor przedstawia nam też listę albumów, które na dłużej gościły w jego odtwarzaczu w tamtym okresie. Znajdziemy tu płyty zarówno bardziej, jak i mniej oczywiste i szczególnie dla tych drugich warto uważnie prześledzić to podsumowanie.

Dirty Boots

Przeglądów muzycznych ciąg dalszy. Zwolniak zawęził nieco horyzonty i jego wybór padł na dorobek singlowy pewnej zasłużonej grupy z Teksasu. O jakim zespole mowa nie zdradzę, pozostawiam do samodzielnego sprawdzenia.

Rozmowy z dźwiękiem

Kolejne nietypowe podsumowanie, bo autor bloga za temat obrał sobie miniatury dźwiękowe, zaś jedynym kryterium ograniczającym jest limit czasowy. W związku z tym obok Pink Floyd możemy zobaczyć A-HA, czy też  Aphex Twina. Tych 15 muzycznych perełek pokazuje, że w niecałych dwóch minutach można zawrzeć coś naprawdę ciekawego.

ForMusic

Tu dla odmiany coś w rodzaju antypodsumowania, czyli o płytach przesłuchanych, ale niekoniecznie wartych recenzowania.

Bartek Chaciński

Na blogu nastąpiło kilka kosmetycznych zmian, wysoki poziom tekstów na szczęście pozostał niezmienny. Zostało to zauważone również przez magazyn “Press”, umieszczając blog Bartka Chacińskiego na szóstym miejscu w rankingu najlepszych blogów dziennikarzy. Z mojej strony nie pozostaje nic innego, jak serdecznie autorowi pogratulować i po cichu liczyć, że kolejne wpisy będą pojawiały się z, co najmniej, taką jak ostatnio regularnością.

Blog Łukasza Kuśmierza

Łukasz z liczbą wpisów nigdy za bardzo nie szalał, ale ostatnio częstotliwość pojawiania się nowych spadła do jednego na miesiąc. Autor jest jednak jak najbardziej usprawiedliwiony, gdyż praca nad nowym magazynem, którego jest redaktorem naczelnym, pochłania zapewne dużo czasu. Wpis z kwietnia dotyczy właśnie owego magazynu, a konkretnie drugiego już numeru. “Electric Nights” (bo taki tytuł nosi) jest do kupienia w sieci, szczegóły znajdziecie na blogu, myślę, że warto się zapoznać.

Anna Wojciechowska