Aktualnościprzemek

Public Image Ltd i Junip gwiazdami OFF Festivalu!

Aktualnościprzemek

inline.jpg Z dumą zapraszamy was na koncert grupy, która zmieniła oblicze rocka – dowodzona przez Johna Lydona formacja Public Image Ltd po raz pierwszy zagra w naszym kraju właśnie na OFF-ie! Do gwiazd festiwalu dołączył również Junip, czyli zespół José Gonzáleza. Rodzimą reprezentację wzmocnią natomiast The Car Is On Fire oraz Kapela Ze Wsi Warszawa.

Public Image Ltd
Jeśli kogoś zmartwił spektakularny upadek The Sex Pistols, to na pewno nie Johnny’ego Rottena. Wokalista miał już bowiem przygotowany plan B, który okazał się artystycznym planem A – tak właśnie, przez duże A! Założona przez Lydona, bo Johnny zaczął się podpisywać rodowym nazwiskiem, formacja Public Image Ltd z jednej strony czerpała pełnymi garściami z dorobku punkowej rewolty, ale z drugiej była już zwiastunem nowej muzycznej ery. Wydany w 1979 roku “Metal Box”, drugi album PiL, nie bez powodu uważany jest za jedną z najważniejszych płyt w historii rocka. Albo pierwszą w historii post-rocka – jak uważają chociażby dziennikarze “NME”.Milczący przez niemal dwie dekady PiL powrócił na scenę w 2009 roku. Nie myślcie jednak, że to jeden z tych comebacków, które mają na celu podreperowanie funduszy emerytalnych muzyków. Przeciwnie: Lydon wpakował w ten powrót kasę, którą zarobił na reklamie masła. Tak czy owak, spodobało im się na scenie i sierpniu po raz pierwszy PiL dotrze do Polski. To będzie wydarzenie!

Junip
Kto by pomyślał, że urodzony samotnik José González tak doskonale odnajdzie się w kolektywie? Ale z drugiej strony to przecież jego środowisko naturalne – Junip istniał na długo przed jego solową karierą, tyle tylko, że napięć lat zawiesił działalność. Grupa reaktywowała się w ubiegłym roku, wydając znakomity, rozmarzony debiutancki album”Fields”. Ich koncert na OFF-ie będzie pierwszą wizytą Junip w Polsce.

Dry The River
Zapamiętajcie tę nazwę, bo to będzie największa sensacja sezonu. Do studia, by nagrać debiutancki album pod okiem Petera Katisa (The National, Interpol), londyńczycy wchodzą dopiero w czerwcu, ale już teraz szepcze się w całej Europie, że to Następna Duża Rzecz, że możemy mieć do czynienia z sensacją na miarę The xx, choć brzmi to raczej jak wspólne jam session Fleet Foxes i Godspeed You! Black Emperor. A jakie grają koncerty!

The Car Is On Fire
Jedna z najważniejszych polskich grup, które zadebiutowały w tym stuleciu. Ich pierwszy album, wydany w 2005 roku “The Car Is on Fire” sugerował, że mamy do czynienia z rodzimą – ale na światowym poziomie – odpowiedzią na anglosaską nową rockową rewolucję, ale później The Car Is On Fire robili wszystko, by umknąć oczywistym porównaniom i szufladkom. Ich trzeci i ostatni póki co album “Ombarrops!” powstał w Soma Electronic Music Studios w Chicago, pod okiem Johna McEntire, lidera Tortoise.

Kapela Ze Wsi Warszawa
Jedna z najbardziej znanych na świecie polskich grup i bez wątpienia jedna z najbardziej oryginalnych na polskiej scenie. Z jednej strony zakorzeniona w rodzimym folku, z drugiej strona otwarta na wpływy muzyki (całego) świata, a z trzeciej – na rozmaite brzmieniowe i stylistyczne nowinki, od rocka, przez elektronikę po hip-hop. Ich ostatni, póki co, album “Infinity” to zgodnie z tytułem świadectwo tego, że muzyka nie zna granic.

off-2011.jpg Przypominamy, że OFF Festival Katowice 2011 odbędzie się w dniach 5 – 7 sierpnia w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Dotychczas potwierdzeni wykonawcy to: Primal Scream grający “Screamadelikę”, Gang Of Four, Mogwai, Ariel Pink’s Haunted Graffiti, The Jon Spencer Blues Explosion, Low, Deerhoof, Liars, Actress, Meshuggah, Kury grają “P.O.L.O.V.I.R.U.S.”, Czesław Śpiewa Tesco Value, Abradab + set Kalibra 44, Lech Janerka, Igor Boxx, Bielizna gra “Taniec lekkich goryli”, L.Stadt, Omar Souleyman, Junior Boys, Kode9 & The Spaceape, Warpaint, Xiu Xiu, Destroyer, Glasser, How To Dress Well, Wojtek Mazolewski Quintet, Neon Indian, Oneohtrix Point Never, Factory Floor, Twin Shadow, Matthew Dear, Male Bonding, Ringo Deathstarr, Olivia Anna Livki, DVA, Liturgy, GaBLé i Barn Owl.
4 sierpnia: koncert specjalny Current 93 + goście.

4 sierpnia: koncert specjalny Current 93 + goście.

Bilety można już nabyć w sieciach: Ticketpro, EventimTicketportal.

Info: materiały organizatora