Relacjeprzemek

Pustki zagrały w Toruniu

Relacjeprzemek

pustki-drzewo.jpg Pustki zagrały w Toruniu

20 maja toruński Klub Pracy Twórczej Od Nowa gościł w swoich studenckich progach zespół Pustki. Był to występ w ramach XI Majowego BUUMU Poetyckiego, na którym grupa pojawiła się w roli gwiazdy. Cała czwórka muzyków gwiazdorską pychą na szczęście nie grzeszy, przez co nad sceną i widownią unosił się duch kameralnego spotkania z przyjaciółmi.

Pustki zagrały utwory z ostatniej płyty, takie jak “Znój”, “Trawa” czy “Kalambury”. Równie pięknie jak w pierwotnym wykonaniu Kasi Nosowskiej, “Notes” wybrzmiał w akompaniamencie wokalu Basi Wrońskiej. Nie zabrakło utworów z “Końca Kryzysu”, pojawiło się więc “Parzydełko”, “Niezdrowy rozsądek”, “Jesień”. Pamięć podśpiewujących teksty sympatyków zespołu została wystawiona na próbę przy przypomnieniu utworu “Patyczak” pochodzącego z debiutanckiego albumu grupy “Studio Pustki” oraz piosenek “Nic do powiedzenia” i przebojowej “Słabości chwilowej” z
płyty “Do Mi No”. Zanim zagrano tę ostatnią Pustki zabrały publiczność w instrumentalną kosmiczną podróż w czasie, w której dźwięki klawiszy wychodzące spod palców wokalistki zespołu, pobrzmiewały echami legendarnego The Doors.

Publiczność zgromadzona w Od Nowie podzielona była na siedzących, zasłuchanych w teksty i muzykę oraz pląsających w radosnym tańcu pod okiem śpiewającej ze spokojem, który nadawał utworom Pustek niezwykłej siły wyrazu, Basi Wrońskiej oraz krzątającego się po scenie z uśmiechem na twarzy gitarzysty Radka Łukasiewicza.  Choć aranżacje utworów nie różniły się dużo od tego, co można usłyszeć na płytach, to muzyka Pustek na żywo ma w sobie coś hipnotyzującego. Pewnie dlatego publiczność domagała się drugiego wyjścia na bis, a Pustki nie odmówiły tej przyjemności swoim fanom, zaskakując przy tym nieco ekipę dźwiękową.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy i nie pozostaje nic innego jak liczyć na kolejne odwiedziny Torunia przez Pustki – oby jak najszybciej.

Kamila Madajczyk