Aktualnościprzemek

Radio Centrum i Uwolnij Muzykę! ruszają z audycją. “Agregat” od wtorku

Aktualnościprzemek

agregat.jpg Radio Centrum i Uwolnij Muzykę! ruszają z audycją. “Agregat” od wtorku

“Słuchałbym radia, taa, słuchałbym. Ale gdzie mi Autechre puszczą? Aphexa? Gdzie ja Unkle usłyszę? Kto mi dubstep zagra?” Proszę państwa, koniec z taką gadką.

W eterze niewiele jest takiej muzyki. Alternatywna elektronika tymczasem zdaje się być coraz atrakcyjniejsza dla grup docelowych stacji radiowych. Wychodząc im naprzeciw, z podniesionym czołem i ku lepszej przyszłości idąc, dajemy Wam Agregat.

Będzie dużo prądotwórców. Głównie tych, którzy napięcie tworzą za pomocą syntetyki, samplerów, syntezatorów, laptopów. Jednak nie zabraknie od czasu do czasu też twórców przyjaźniących się z tradycyjnymi instrumentacjami, i to nie tylko gitarami. W każdym wypadku ich muzyka sprawia, że jesteśmy porażeni.

Do tego redaktorzy uwolnijmuzyke.pl, którzy od czasu do czasu powiedzą, co im się ciekawego w życiu przydarzyło. Relacje z koncertów, wywiady – tego się można spodziewać.

W planach audycje poświęcone nowościom na rynku, a także tematyczne. Przyjrzymy się surowemu pięknu muzyki skandynawskiej, geniuszowi Aphexa Twina, wyciągniemy co najlepsze z młodych gatunków- dubstepu i chillwave’u… i tak dalej.

Audycja na antenie Akademickiego Radia Centrum w Lublinie. 98,2 poleca się o północy z wtorku na środę – wtedy Agregat – jak i przez cały dzień.

Słuchać można tutaj .

Marcel Wandas