Aktualnościprzemek

Radio Jazz powraca

Aktualnościprzemek

radiojazzfm.jpg Radio Jazz powraca

6 grudnia 1996 warszawski koncert Cassandry Wilson otworzył nową epokę dla wszystkich wielbicieli jazzu w Polsce. To właśnie tego dnia za sprawą Mariusza Adamiaka rozpoczęła nadawanie pierwsza polska stacja radiowa specjalizująca się w muzyce jazzowej “JazzRadio”.

Jazzu w eterze można było słuchać w dwóch polskich miastach – Warszawie i Krakowie. Niestety JazzRadio pomimo zapału i pracy ekipy dziennikarskiej nie miało szczęścia do kolejnych właścicieli. Ostatni z nich powziął decyzję o sprzedaży pasm komercyjnej korporacji medialnej. Stało to się niemal w dwunastą rocznicę istnienia JazzRadia.

Dziennikarze i Słuchacze nie organizowali protestów pikiet pod siedzibą KRRiTV, co nie oznaczało, że pogodzili się z rozwojem sytuacji. W ciągu miesiąca od oficjalnego zamknięcia stacji powstał projekt RadioJAZZ.FM. Co ważne stało się tak dzięki wspólnym działaniom Słuchaczy z jednej i ekipy redakcyjnej z drugiej strony.

Dziś już wiemy, że w RadiuJAZZ.FM przystań znalazła prawie cała etatowa redakcja JazzRadia (Ola Nowosad, Jurek Szczerbakow, Darek Błahuta, wspomaga ich również Monika Waraczyńska), wiele osób w różnych okresach związanych zawodowo z JazzRadiem (Sławek Sobczyk, Magda Supeł, Iza Sobierajska, Dawid Pabich, Ziemowit Pędziwiatr, Jarek Czarniakowski, Grzegorz Sorbian), Słuchaczy nie godzących się na zniknięcie jazzu z eteru (Paweł Nowak, Joanna Brodnicka), jak i większość autorów programów autorskich.

Właścicielem RadiaJAZZ.FM jest założona przez nich Fundacja “EuroJAZZ”. Po raz pierwszy od czasów Adamiaka jazzowe radio znów jest w rękach pasjonatów jazzu. Wiemy, że nie będzie łatwo. Ale póki jesteście z nami nic nie może nas zatrzymać.

Istniejemy dla Was.
I dzięki Wam.

źródło: informacje prasowe RadiaJAZZ.FM

http://radiojazz.fm/